Zamknięcie roku 2017 w jednostkach sektora publicznego

Cena promocyjna 73,50 zł Regular Price 147,00 zł

Przed ostatecznym zamknięciem ksiąg rachunkowych jednostki sektora finansów publicznych muszą wykonać szereg czynności przygotowawczych związanych z zakończeniem roku obrachunkowego. W tym celu muszą m.in. ustalić termin wpływu dokumentacji finansowej do jednostki, poprawnie przeprowadzić inwentaryzację oraz sprawdzić prawidłowość zapisów w księgach rachunkowych. Każda z tych czynności powinna być wykonana zgodnie z obowiązującymi przepisami oraz wewnętrznymi procedurami, a także w przewidzianych prawem terminach.

Dostępność: W magazynie Realizacja: 24h (dni robocze) + czas dostawy zamówienia

Pozycja obowiązkowa w każdej jsfp. Inwentaryzacja, naliczenie odsetek, uzgodnienie zapisów kont analitycznych z księgą główną – to tylko część z czynności, które księgowi rozliczający jednostki samorządu terytorialnego oraz ich jednostki organizazyjne ( jednostki budżetowe i samorządowe zakłady budżetowe) powinni wykonać, zanim zamkną swoje księgi rachunkowe za 2017 rok. Publikacja to kompendium wiedzy, omawiające wszystkie niezbędne czynności krok po kroku, niezbędne do zamknięcia ksiąg rachunkowych.

Więcej informacji
Nazwa produktu Zamknięcie roku 2017 w jednostkach sektora publicznego
ISBN 978-83-269-6907-2
Data wydania 15.11.2017
Symbol UOJ0063
Opis hasłowy inwentaryzacja-terminy, wpływ dokumentacji finansowej do jednostki, termin rocznych sprawozdań budżetowych i finansowych, wycena aktywów i pasywów, ewidencja składników aktywów i pasywów jednostki na dzień bilansowy; rozliczenia międzyokresowe kosztów, Pr
Korzyści dla Ciebie

Z publikacji dowiesz się m.in.:


• Jak sporządzić harmonogram zatwierdzenia rocznych sprawozdań jednostki budżetowej lub zakładu budżetowego;

• W jaki sposób rozliczyć stwierdzone różnice inwentaryzacyjne;

• Na co zwrócić szczególną uwagę, uzgadniając zapisy i salda ewidencji analitycznej i syntetycznej.

 

Strona produktowa N/D
Grupa docelowa księgowa, kierownik jsfp
Format B5
Liczba stron 296
Oprawa miękka
Wydawnictwo Wiedza i Praktyka
Wydawca Katarzyna Bednarska
Autor Izabela Świderek