Zakaz dyskryminacji w zatrudnieniu - przydatna strategia, orzecznictwo sądów pracy (E-book)

  • Ebook
30,47 zł

Dyskryminowany pracownik może wywalczyć przed sądem nie tylko odszkodowanie (często bardzo wysokie), ale także – gdy nierówne traktowanie dotyczy wynagradzania – nawet podwyżkę. Potwierdza to najnowsze orzecznictwo sądowe. A to i tak nie wszystko. W interesie pracodawcy jest więc zapobieganie dyskryminacji. 

Dostępność: W magazynie

Zamów: 22 518 28 27

Dyskryminowany pracownik może wywalczyć przed sądem nie tylko odszkodowanie (często bardzo wysokie), ale także – gdy nierówne traktowanie dotyczy wynagradzania – nawet podwyżkę. Potwierdza to najnowsze orzecznictwo sądowe. A to i tak nie wszystko. W interesie pracodawcy jest więc zapobieganie temu zjawisku.
I tak, aby zmniejszyć ryzyko wystąpienia dyskryminacji w zakładzie pracy, a także by skutecznie bronić się przed zarzutami pracownika, jeśli już dojdzie do postępowania sądowego, można opracować specjalną strategię przeciwdziałania dyskryminacji. Przede wszystkim trzeba wskazać w niej:
• konkretne działania zapobiegawcze,
• ścieżkę zgłaszania przypadków nierównego traktowania oraz
• możliwe sankcje w przypadku naruszenia postanowień tej strategii.
Warto też przeanalizować zachowania innych pracodawców, które były przez sądy ocenione jako niedozwolona dyskryminacja pracowników, aby nie powielać tych błędów. Pomoże w tym lektura bogatego orzecznictwa Sądu Najwyższego.

Więcej informacji
Product Name Zakaz dyskryminacji w zatrudnieniu - przydatna strategia, orzecznictwo sądów pracy (E-book)
Symbol 1BC0004
ISBN 978-83-269-3007-2
Data wydania 24 mar 2014
Opis hasłowy dyskryminacja, zatrudnienie, polityka antydyskryminacyjna
Korzyści dla Ciebie

Dowiesz się: dlaczego warto wdrożyć w firmie strategię antydyskryminacyjną, jakie sankcje grożą pracodawcy w razie oskarżenia go o dyskryminację, poznasz najnowsze i najważniejsze orzecznictwo dotyczace zakazu dyskryminacji w stosunkach pracy

Grupa docelowa kadrowa, księgowa, specjalista ds. płac
Format A5
Liczba stron 31
Wydawnictwo Wiedza i Praktyka
Wydawca Agnieszka Gorczyca
Autor Mazur Grażyna