Szkoła wolna od dyskryminacji. Materiały dla wychowawców i pedagogów szkolnych ze scenariuszami lekcji wychowawczych. (E-book)

42,60 zł

„Szkoła wolna od dyskryminacji” to publikacja skierowana do wychowawców i pedagogów szkolnych. Edukacja i przeciwdziałanie dyskryminacji z uwagi na różne czynniki to trudne wyzwanie dla wychowawców i wychowawczyń klas. Dlatego książka oprócz omówienia zagadnień związanych z przeciwdziałaniem dyskryminacji w szkole, zawiera starannie przygotowane scenariusze lekcji wychowawczych dla szkół podstawowych i gimnazjów.

Dostępność: W magazynie

Zamów: 22 518 28 27

Przeciwdziałanie dyskryminacji jest przede wszystkim trudnym wyzwaniem dla wychowawców i wychowawczyń klas. Jest również podstawowym elementem programów wychowawczych i profilaktycznych szkół i placówek oświatowych. W publikacji, obok omówienia zagadnień związanych z formami dyskryminacji w szkole, przygotowaliśmy konkretne propozycje pracy z klasami podczas lekcji wychowawczych.
Uwaga! W publikacji znajdą Państwo gotowe scenariusze lekcji wychowawczych dla szkół podstawowych i gimnazjów.
O dyskryminacji i mowie nienawiści staje się głośno, gdy w przestrzeni publicznej dochodzi do działań lub wypowiedzi obrażających lub poniżających konkretne osoby czy grupy społeczne. Gorsze traktowanie z uwagi na przynależność narodową, etniczną, religię, płeć, status społeczny, orientację seksualną i wiele innych to przejaw dyskryminacji.
Zawarte tu liczne praktyczne porady podpowiadają: - Do jakich przejawów dyskryminacji dochodzi w szkołach najczęściej? - Jakie są metody zapobiegania aktom prześladowania i nienawiści? - Jak prowadzić lekcje wychowawcze, aby przeciwdziałać dyskryminującym zachowaniom uczniów? - Jak rozpocząć działania zapobiegawcze? - Jak zapobiegać klasizmowi w szkole?
Szkoła nie jest wolna od zjawisk dyskryminacji, które są przezroczyste dla społeczności, czyli tak wpisane w schemat myślenia i zachowania, że nikt ich nie dostrzega. Warto zatem poruszyć ten temat na lekcjach wychowawczych.
Uzyskaj niezbędne materiały – gotowe scenariusze lekcji wychowawczych!

Więcej informacji
Product Name Szkoła wolna od dyskryminacji. Materiały dla wychowawców i pedagogów szkolnych ze scenariuszami lekcji wychowawczych. (E-book)
Symbol 3OO0006
ISBN 978-83-269-2086-8
Data wydania 19 mar 2013
Korzyści dla Ciebie

Dowiesz się do jakich przejawów dyskryminacji dochodzi w szkołach najczęściej przeczytasz o metodach zapobiegania aktom prześladowania i nienawiści zdobędziesz wiedzę, jak prowadzić lekcje wychowawcze, aby przeciwdziałać dyskryminującym zachowaniom uczniów uzyskasz niezbędne materiały ze scenariuszami lekcji wychowawczych

 

 

 

 

 

 

 

Grupa docelowa kadrowa, dyrektor szkoły
Format A5
Liczba stron 160
Wydawnictwo Wiedza i Praktyka
Autor Kamila Raczyńska, Alina Synakiewicz