Stosunki rodzinne i małżeńskie w spółce z o.o. bez tajemnic (E-book)

  • Ebook
Cena promocyjna 12,72 zł Regular Price 19,95 zł

Zagadnienie stosunków rodzinnych i małżeńskich w spółce z o.o. to skomplikowana, a zarazem delikatna materia.W poradniku omówione są najważniejsze zagadnienia związane z losem udziałów w różnych sytuacjach małżeńskich udziałowców spółek.

Dostępność: W magazynie

Zamów: 22 518 28 27

W spółce z o.o. małżonków mogą łączyć różne rodzaje wspólności majątkowej. Każdy z nich rodzi odmienne skutki w przypadku nabycia udziałów przez jednego albo oboje małżonków. Oprócz tego umowa spółki może ograniczać prawo jednego z małżonków do wstąpienia do firmy. Kwestionowane jest także prawo do zatrudniania własnego męża lub żony w jednoosobowej spółce z o.o. Poradnik zawiera odpowiedzi m.in. na pytania do jakiego majątku należy udział nabyty przez małżonka, czy można zatrudnić swojego małżonka w jednoosobowej spółce z o.o., co zrobić, jeśli w spółce nastąpi konflikt interesów, kto uzyskuje prawo do dywidendy, kto zostaje wspólnikiem spółki.

Więcej informacji
Product Name Stosunki rodzinne i małżeńskie w spółce z o.o. bez tajemnic (E-book)
Symbol 1BQ0001
ISBN 978-83-269-2114-8
Data wydania 22 lut 2013
Opis hasłowy Stosunki rodzinne i małżeńskie w spółce z o.o.
Korzyści dla Ciebie

Dowiedz się, jakie są prawa małżonka w spółce z o.o ,unikniesz konfliktu interesów w Twojej spółce, przekonasz się, czy masz prawo do udziału w zyskach spółki, jeśli masz wspólnotę majątkową dowiesz się, czy możesz zatrudnić małżonka w swojej spółce, upewnisz się, czy udziały w spółce będą należały tylko do Ciebie, czy do majątku wspólnego

Grupa docelowa prezes, członek zarządu
Format A4
Liczba stron 47
Wydawnictwo Wiedza i Praktyka
Wydawca Weronika Wota
Autor Anna Żak