Sprawozdanie o wysokości należnej opłaty produktowej i sprawozdanie odpadowe

99,00 zł

Prowadząc firmę przedsiębiorcy muszą pamiętać o obowiązkach związanych z ochroną środowiska. Wprowadzający opakowania lub produkty w opakowaniach na rynek krajowy, a także wytwarzający i gospodarujący odpadami powinni dokumentować swoje działania w tym zakresie.Jeżeli firma korzysta ze środowiska, musi do 15 marca 2018 r. złożyć roczne sprawozdanie o produktach w opakowaniach, opakowaniach i o gospodarowaniu odpadami opakowaniowymi oraz sprawozdanie o wytwarzanych odpadach i o gospodarowaniu nimi. Czy istnieją wyjątki od tych zasad? Kto jest zwolniony z obowiązku składania tych sprawozdań? Jak poprawnie wypełnić oba dokumenty? Odpowiedzi na te pytania znajdują się w publikacji!

Dostępność: W magazynie

Przedsiębiorcy, którzy nie dopełnili obowiązku osiągnięcia odpowiedniego poziomu recyklingu lub odzysku są zobowiązani do 15 marca przedłożyć roczne sprawozdanie o produktach w opakowaniach, opakowaniach i o gospodarowaniu odpadami opakowaniowymi.

Złożenie sprawozdania o wytwarzanych odpadach i o gospodarowaniu nimi jest obowiązkowe dla podmiotów, które wytwarzają odpady i prowadzą ich ewidencję, prowadzą działalność gospodarczą polegającą na gospodarowani odpadami i są zobowiązane do ich ewidencji, a także prowadzą działalność polegającą na wydobywaniu odpadów ze składowiska lub zwałowiska odpadów. Sprawdź jak wywiązać się z tych zadań.

Więcej informacji
Nazwa produktu Sprawozdanie o wysokości należnej opłaty produktowej i sprawozdanie odpadowe
ISBN 978-83-269-7246-1
Data wydania 12.03.2018
Symbol UOU0033
Opis hasłowy opłaty za wprowadzanie gazów i pyłów do powietrza, KOBiZE, raport to KOBiZE, emisje, zanieczyszczenie środowiska, opłaty za korzystanie ze środowiska, informacja o zakresie korzystanie ze środowiska, jak obliczyć wysokość opłaty za korzystanie ze środowis
Korzyści dla Ciebie
  • Rozwiejesz swoje wątpliwości dotyczące zbierania i przetwarzania odpadów
  • Dowiesz się jakie warunki formalne musisz spełnić jeśli chcesz prowadzić taką działalność
  • Już zawsze bedzie przygotowany do ewentualnej kontroli WIOŚ
Strona produktowa N/D
Grupa docelowa Specjalista ds. ochrony środowiska
Format N/D
Liczba stron 160
Oprawa miękka
Wydawnictwo Wiedza i Praktyka
Wydawca Mariusz Miętusiewicz
Autor Karolina Szewczyk-Cieślik