Sędzia wyjaśnia: Za przewlekłe postępowanie sądowe można dostać 20.000 zł (E-book)

  • Ebook
26,15 zł
Przykładowy problem: Pracodawca otrzymał 10.000 zł z tytułu przewlekłości w egzekucji roszczenia przez komornika. Zbyt długa egzekucja spowodowała, że nie miał środków na zapłatę faktury i musiał zapłacić karę umowną w kwocie 50.000 złotych. Czy również naprawienia tej szkody może domagać się w związku z przewlekłością?
Dostępność: W magazynie

Zamów: 22 518 28 27

Pracodawcy niezadowolonemu z tempa procedowania sądu pracy przysługuje kilka sposobów na jego przyspieszenie. Głównym z nich jest złożenie skargi na przewlekłość postępowania sądowego. Nie zawsze jednak opóźnienia przy rozpoznawaniu sprawy wynikają z winy sądu. Dlatego przy rozpatrywaniu skargi badane są wszystkie okoliczności, które mogły przyczynić się do tego, że rozpoznanie sprawy się przedłużyło. A zatem kiedy pracodawca może liczyć na rekompensatę pieniężną? Na pytania pracodawców w tym zakresie odpowiada sędzia Rafał Krawczyk z Sądu Okręgowego w Toruniu.
Więcej informacji
Product Name Sędzia wyjaśnia: Za przewlekłe postępowanie sądowe można dostać 20.000 zł (E-book)
Symbol 1BC0041
ISBN 978-83-269-4183-2
Data wydania 7 wrz 2015
Opis hasłowy postępowanie przed sądem pracy, skarga na opieszałość sądu, przewlekła sprawa sądowa, rekompensata pieniężna dla pracodawcy
Grupa docelowa specjaliści ds. kadr i płac; pracodawcy; właściciele
Liczba stron 11
Wydawnictwo Wiedza i Praktyka
Wydawca Agnieszka Konopacka-Kuramochi
Autor Rafał Krawczyk