Sędzia wyjaśnia: Gdy pracodawca wygra sprawę, może oczekiwać zwrotu kosztów na identycznych zasadach jak pracownik (E-book)

  • Ebook
31,40 zł

Przykładowe problemy: Jak oblicza się koszty, gdy firma wygra tylko częściowo? Jak rozliczyć koszty, gdy pozew zostaje cofnięty? Czy może się zdarzyć, że sąd nie obciąży kosztami pracownika, który przegrał sprawę? Pracodawca wygrał sprawę i powinien otrzymać 2.400 zł tytułem zwrotu kosztów procesu. Tymczasem sąd nie obciążył pracownika kosztami. Pracodawca się z tym nie zgadza. Jak zakwestionować to orzeczenie?

Dostępność: W magazynie

Zamów: 22 518 28 27

Gdy pracodawca wygra sprawę sądową z pracownikiem, może oczekiwać zwrotu kosztów na identycznych zasadach jak pracownik. W przypadku jednak przegranej pojawia się konieczność zwrotu kosztów procesu poniesionych przez pracownika (m.in.: koszty dojazdów do sądu, utracone zarobki, wynagrodzenie pełnomocnika). Warto wiedzieć, jakiego rzędu są to koszty – już na etapie kalkulowania opłacalności prowadzenia sporu przed sądem.
Więcej informacji
Product Name Sędzia wyjaśnia: Gdy pracodawca wygra sprawę, może oczekiwać zwrotu kosztów na identycznych zasadach jak pracownik (E-book)
Symbol 1BC0120
ISBN 978-83-269-4588-5
Data wydania 15 sty 2016
Opis hasłowy koszty sądowe, zwrot kosztów procesu sądowego, spór sądowy z pracownikiem, sprawa przed sądem pracy, koszty procesu z pracownikiem
Grupa docelowa specjaliści ds. kadr i płac; pracodawcy; właściciele
Format A5
Liczba stron 10
Wydawnictwo Wiedza i Praktyka
Wydawca Hanna Komorowska
Autor Rafał Krawczyk