Sędzia wyjaśnia: Gdy plan urlopów rozsypuje się - dopuszczalność i konsekwencje przesunięcia lub odwołania urlopu(E-book)

  • Ebook
26,15 zł

Nasz ekspert Rafał Krawczyk - sędzia Sądu Okręgowego w Toruniu - odpowiada na pytania pracodawców dotyczące przesunięcia terminu urlopu wypoczynkowego bądź odwołania pracownika z tego urlopu. Kiedy jest to dopuszczalne i jakie konsekwencje oznacza dla pracownika i pracodawcy.

Dostępność: W magazynie

Zamów: 22 518 28 27

Zdarzają się sytuacje, gdy plan wykorzystania urlopów się rozsypuje. Urlopy pracowników są przesuwane z przyczyn leżących po stronie pracodawcy lub zatrudnionych bądź w gorszych przypadkach pracownik musi zostać odwołany z urlopu. Nasz ekspert Rafał Krawczyk - sędzia Sądu Okręgowego w Toruniu - wyjaśnia, jakie konsekwencje dla pracodawcy ma przesunięcie terminu urlopu wypoczynkowego bądź odwołanie pracownika z tego urlopu. Przykładowy problem, który poruszamy w publikacji: 1. Pracodawca uwzględnił w planie urlopów prośbę pracownika o urlop w październiku, który ten motywował urodzeniem się wnuka. Córka pracownika urodziła jednak dziecko kilka tygodni wcześniej. Czy pracownik ma prawo prosić o przyspieszenie urlopu wypoczynkowego? 2. Szef postanowił odwołać pracownika z urlopu, gdyż stwierdził, że tylko jego praca doprowadzi do szybszego zakończenia zleconego zadania, co miało umożliwić otrzymanie premii dla wszystkich zatrudnionych. Czy taka przyczyna uzasadnia odwołanie z urlopu?
Więcej informacji
Product Name Sędzia wyjaśnia: Gdy plan urlopów rozsypuje się - dopuszczalność i konsekwencje przesunięcia lub odwołania urlopu(E-book)
Symbol 1BC0042
ISBN 978-83-269-4184-9
Data wydania 7 wrz 2015
Opis hasłowy urlop wypoczynkowy, plan urlopów, przesunięcie urlopu, odwołanie z urlopu, termin udzielenia urlopu
Grupa docelowa specjaliści ds. kadr i płac; pracodawcy; właściciele
Liczba stron 11
Wydawnictwo Wiedza i Praktyka
Wydawca Agnieszka Konopacka-Kuramochi
Autor Rafał Krawczyk