Sędzia wyjaśnia: Co musi wiedzieć pracodawca, gdy chce przyjąć absolwenta na praktykę (E-book)

  • Ebook
31,40 zł
Przykładowe problemy: Czy praktykant może otrzymać jakąś gratyfikację pieniężną za wykonywanie czynności dla podmiotu, który go przyjął? Czy umowę o praktykę można zawrzeć na dowolny okres?
Praktykant umówił się z firmą na odpłatną praktykę odby waną przez 3 godziny dziennie. Przez cały okres praktyki – przychodził jednak na 5 godzin. Po jej zakończeniu zażądał wyższej gratyfikacji finansowej. Czy ma do tego prawo?
Dostępność: W magazynie

Zamów: 22 518 28 27

Firma nie chce płacić praktykantowi za praktykę, tylko wręcz odwrotnie – żąda od niego zapłaty za możliwość odbycia praktyki. Przedsiębiorca prowadzi jednoosobowo działalność i nie zatrudnia nawet jednego pracownika. Czy to nie stanowi przeszkody w przyjęciu praktykanta? A czy osoba, która jeszcze się uczy, np. student, może zostać przyjęta na praktykę? Jakie możliwości w zakresie praktyk mają pracodawcy – co oferują im, a czego zakazują przepisy ustawy o praktykach absolwenckich? Na pytania pracodawców w tym zakresie odpowiada sędzia Rafał Krawczyk z Sądu Okręgowego w Toruniu.
Więcej informacji
Product Name Sędzia wyjaśnia: Co musi wiedzieć pracodawca, gdy chce przyjąć absolwenta na praktykę (E-book)
Symbol 1BC0118
ISBN 978-83-269-4586-1
Data wydania 15 sty 2016
Opis hasłowy praktykant, praktyki zawodowe, praktyka w zakładzie pracy, praktyki absolwenckie, zatrudnianie absolwentów, umowa o praktykę, absolwent, student, nauka zawodu
Grupa docelowa specjaliści ds. kadr i płac; pracodawcy; właściciele
Format A5
Liczba stron 10
Wydawnictwo Wiedza i Praktyka
Wydawca Hanna Komorowska
Autor Rafał Krawczyk