RIO – orzeczenia, uchwały, pisma i interpretacje 1/2016

Cena promocyjna 14,96 zł Regular Price 29,93 zł

Działalność kontrolna i nadzorcza RIO oraz wyjaśnienia, jak stosować przepisy dotyczące finansów publicznych w bieżącej gospodarce finansowej JST.

Dostępność: W magazynie Realizacja: 24h (dni robocze) + czas dostawy zamówienia

Zamów: 22 518 28 27

Broszura zawiera artykuł omawiający działalność regionalnych izb obrachunkowych, szczególnie w zakresie kontroli gospodarki finansowej jednostek samorządu terytorialnego. Wyjaśnia, w jaki sposób RIO kontrolują realizację zobowiązań podatkowych, zamówienia publiczne tych jednostek oraz zgodność z prawem podejmowanych przez nie uchwał dotyczących budżetu, zaciągania zobowiązań, a także udzielania pożyczek oraz dotacji z budżetu JST. Ponadto w broszurze znajdują się przykłady udzielonych w ostatnich kilku miesiącach konkretnych odpowiedzi RIO na zadawane przez JST pytania, dotyczące praktycznego stosowania przepisów o finansach publicznych.

Więcej informacji
Product Name RIO – orzeczenia, uchwały, pisma i interpretacje 1/2016
ISBN 978-83-269-4701-8
Data wydania 9 lut 2016
Symbol GXR0002
Opis hasłowy opinie RIO
Korzyści dla Ciebie
Korzyści dla Ciebie:
• wyjaśnienia dotyczące działalności regionalnych izb rachunkowych i ich roli w kontrolowaniu i nadzorze gospodarki finansowej jednostek samorządu terytorialnego,
• pomoc dla jednostek samorządu terytorialnego w praktycznym stosowaniu przepisów w zakresie finansów publicznych (wyjaśnienia RIO),
• w tym numerze broszury – m.in. porady, jak gmina powinna księgować i rozliczać dotacje oświatowe, a także, czy ma prawo ściągać przymusowo opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi.
Grupa docelowa skarbnik, księgowa
Liczba stron 30
Oprawa miękka
Wydawnictwo Wiedza i Praktyka
Wydawca Katarzyna Bednarska