Przyjazny PIT i PKPiR. Najnowsze orzecznictwo i interpretacje oraz 100 najczęstszych problemów rozliczania podatku (E-book)

  • Ebook
69,90 zł

Rozliczanie podatku dochodowego od osób fizycznych przysparza przedsiębiorcom oraz księgowym wiele kłopotów. Czy PIT musi być taki problematyczny? Wcale nie! Przedstawiamy Ci publikację, w której eksperci w prosty i przyjazny sposób wytłumaczą, jak rozliczać się z podatku dochodowego od osób fizycznych.

Dowiesz się, jakie wydatki możesz zaliczyć do kosztów uzyskania przychodu, jakie przychody opodatkować. Sprawdzisz, w jaki sposób dokonywać amortyzacji oraz jak prowadzić prawidłowo podatkową księgę przychodów i rozchodów. Upewnisz się ponadto, jakie deklaracje musisz wypełniać przy rozliczaniu się z PIT. Nie zabraknie także najnowszych orzeczeń i interpretacji podatkowych.

Dostępność: W magazynie
Przeczytaj fragment
plik E-PUB do pobrania
plik MOBI do pobrania
plik PDF do pobrania

W publikacji znajdziesz omówienie najważniejszych kwestii związanych z rozliczaniem podatku dochodowego od osób fizycznych. Doradcy podatkowi w przystępny sposób wyjaśniają jakie wydatki należy ujmować w koszty uzyskania przychodu. Kiedy amortyzować i jak środki trwałe. Pokazują na przykładach jak ujmować różne zdarzenia w podatkowej księdze przychodów i rozchodów oraz jak i w jakich terminach wypłeniać deklaracje podatkowe. 

Więcej informacji
Nazwa produktu Przyjazny PIT i PKPiR. Najnowsze orzecznictwo i interpretacje oraz 100 najczęstszych problemów rozliczania podatku (E-book)
Symbol 3OM0145
ISBN 978-83-269-6572-2
Data wydania 21.09.2017
Opis hasłowy podatek dochodowy od osób fizycznych, PIT, KPiR, PKPiR, podatkowa księga przychodów i rozchodów, obowiązek podatkowy, amortyzacja, środki trwałe, deklaracje podatkowe
Korzyści dla Ciebie

Będziesz wiedzieć jak prawidłowo stosować przepisy i jak wystawiać oraz księgować faktury.

Poznasz najnowsze wyjaśnienia ekspertów poparte aktualnymi przepisami.

Poznasz 55 przykładów rozwiązań na szereg wątpliwości dotyczących wystawiania faktur.

Dzięki temu nie popepłnisz błędu.

Grupa docelowa księgowa
Format N/D
Liczba stron 200
Wydawnictwo Oficyna Prawa Polskiego
Wydawca Katarzyna Bednarska
Autor praca zbiorowa