Przeprowadzając inwentaryzację, należy przestrzegać ustawowych terminów (E-book)

51,14 zł

Zmiana osoby odpowiedzialnej materialnie, zdarzenia losowe, czy decyzja inspektora kontroli skarbowej lub innego organu kontrolnego to okoliczności, które obok bilansowego zamknięcia roku stanowią przesłankę przeprowadzenia inwentaryzacji w firmie.
Trzeba pamiętać, że inwentrayzacja może być także przeprowadzona w każdym czasie, na podstawie zarządzenia kierownika jednostki.

Dostępność: W magazynie

Zamów: 22 518 28 27

Właściwie przeprowadzona inwentaryzacja pozwala na ustalenie w sposób udokumentowany rzeczywistego stanu aktywów i pasywów jednostki. Przeprowadzenie, a później wyniki inwentaryzacji należy odpowiednio udokumentować i powiązać z zapisami ksiąg handlowych, a ujawnione w toku inwentaryzacji różnice trzeba wyjaśnić i rozliczyć w księgach tego roku obrotowego, na który przypadał termin inwentaryzacji.
W celu uniknięcia natężenia prac na koniec roku obrotowego inwentaryzację należności można rozpocząć 3 miesiące przed końcem roku obrotowego. Warto przeprowadzić ten proces, znając najczęstsze błędy popełnianane podczas inwnetaryzacji, aby ich uniknąć.Więcej informacji
Product Name Przeprowadzając inwentaryzację, należy przestrzegać ustawowych terminów (E-book)
Symbol SND0029
Data wydania 20 lis 2013
Opis hasłowy dokumenty inwentaryzacyjne, kompensata niedoboru z nadwyżkami, spis z natury, inwnetaryzacja w firmie, roliczenie wyników inwnetaryzacji
Korzyści dla Ciebie

Dowiesz się jak poprawnie sporządzić harmonogram prac inwentaryzacyjnych
- przeczytasz o zasadach rozliczania różnic inwentaryzacyjnych
- zdobędziesz wiedzę na temat wyceny ujawnionych środków trwałych
- zyskasz pewność, że prawidłowo kompensujesz niedobory z nadywżkami

Grupa docelowa księgowi
Format A4
Liczba stron 12
Wydawnictwo Wiedza i Praktyka
Wydawca Katarzyna Bednarska
Autor praca zbiorowa