„Przejściowe” umowy terminowe − nowe przepisy dla obecnych umów (E-book)

10,40 zł
Na podstawie nowych przepisów o umowach terminowych pracodawca będzie mógł zatrudniać pracownika na podstawie umów o pracę na czas określony przez maksymalnie 33 miesiące łącznie lub zawrzeć z nim nie więcej niż 3 takie umowy. Nowe limity znajdą częściowo zastosowanie także do umów terminowych, które zawarte zostaną przed dniem wejścia w życie ustawy.
Dostępność: W magazynie

Zamów: 22 518 28 27

Przyjęta 25 czerwca 2015 r. nowelizacja Kodeksu pracy (zacznie obowiązywać po upływie sześciu miesięcy od dnia publikacji w Dzienniku Ustaw, tj. 22 lutego 2016 r.) wprowadza szereg istotnych zmian w zakresie zasad zawierania umów terminowych. Określa ona „na nowo” zasady limitowania umów na czas określony, zmienia okresy ich wypowiedzenia oraz wprowadza dopuszczalność rozwiązania za wypowiedzeniem każdej z nich. Likwiduje również umowę na czas wykonania określonej pracy i „sankcjonuje” stosowane dotychczas w praktyce zwolnienie z obowiązku świadczenia pracy.
Ponadto w ustawie znalazły się zapisy przejściowe, które przesądzają o tym, jak należy traktować umowy o pracę zawierane przed dniem wejścia w życie nowych przepisów i trwające w tej dacie. W zależności od okoliczności, mogą do nich być stosowane przepisy dotychczasowe lub nowe – wprost lub z pewnymi modyfikacjami.
Więcej informacji
Product Name „Przejściowe” umowy terminowe − nowe przepisy dla obecnych umów (E-book)
Symbol 1BW0035
ISBN 978-83-269-4152-8
Data wydania 1 wrz 2015
Opis hasłowy elektroniczne zwolnienia lekarskie, e-zwolnienia, profil informacyjny, płatnik zasiłków
Korzyści dla Ciebie
Z publikacji dowiesz się:
  • jakie zmiany wprowadza nowelizacja Kodeksu pracy w zakresie umów terminowych;
  • jakie zasady stosuje się do umów zawartych przed wejściem w życie nowych przepisów.
Grupa docelowa kadrowa, księgowa, specjalista ds. płac
Liczba stron 6
Wydawnictwo Wiedza i Praktyka
Wydawca Agnieszka Gorczyca
Autor Katarzyna Wrońska-Zblewska