Procedura w przypadku śmierci pacjenta – praktyczne porady (e-book)

  • Ebook
24,48 zł

Na placówce medycznej ciążą obowiązki, które należy zrealizować w przypadku śmierci pacjenta. Z e-booka dowiesz się, jak stwierdzać zgon i ustalać jego przyczyny, jak przechować zwłoki zgodnie z procedurami określonymi w aktach prawnych, jak stosowne postępować ze zwłokami w przypadku śmierci z powodu choroby zakaźnej, w jaki sposób zawiadamiać osoby o śmierci pacjenta, kiedy wydawać zwłoki osobom uprawnionym.

Dostępność: W magazynie

Zamów: 22 518 28 27

Wszystkie czynności wykonywane w placówce w związku ze śmiercią pacjenta powinny być podejmowane z poszanowaniem godności osoby zmarłej. Z e-booka dowiesz się, jaka jest procedura postępowania w przypadku zgonu pacjenta w szpitalu. Pomoże Ci to uniknąć odpowiedzialności karnej za znieważenie ludzkich zwłok, a także odpowiedzialności cywilnej i kontroli NFZ.  

Więcej informacji
Nazwa produktu Procedura w przypadku śmierci pacjenta – praktyczne porady (e-book)
Symbol 1BV0032
ISBN 978-83-269-5020-9
Data wydania 28.07.2016
Opis hasłowy procedura, śmierć pacjenta, prawo pacjenta do informacji
Korzyści dla Ciebie

Poznasz obowiązki szpitala w zakresie postępowania w razie śmierci pacjenta, sposób postępowania ze zwłokami, konsekwencje niedopełnienia obowiązku powiadomienia o śmierci pacjenta. Dowiesz się, jakie zapisy zawrzeć z procedurze postępowania ze zwłokami. 

Grupa docelowa menedżer placówki medycznej, dyrektor, lekarz prowadzący
Format A4
Liczba stron 6
Wydawnictwo Wiedza i Praktyka
Wydawca Alina Sulgostowska
Autor Anna Zubkowska-Rojszczak, adwokat