Problemy z czasem pracy w jednostkach samorządu (E-book)

  • Ebook
20,90 zł

Pracownikom samorządowym nie przysługują dodatki za pracę w nadgodzinach, a jedynie czas wolny w równym wymiarze pracy w nadgodzinach albo normalne wynagrodzenie za wykonaną pracę. To znaczące ograniczenie uprawnień jest uwarunkowane charakterem pracy w jednostce samorządowej.

Dostępność: W magazynie

Zamów: 22 518 28 27

Trybunał Konstytucyjny w uzasadnieniu wyroku z 21 stycznia 2014 r. (sygn. akt P 26/12) wskazał m. in., że pracownicy samorządowi wykonują swoją pracę na rzecz społeczności lokalnych, ich praca ma elementy misji publicznej, a więc powinni – gdy istnieje taka potrzeba – wykonywać swoje obowiązki służbowe także poza normalnymi godzinami służbowymi pracy, bez prawa do specjalnych rekompensat.
Ponadto Trybunał zwrócił uwagę, że przepisy ustawy w pewnym zakresie rekompensują brak dodatków za pracę w nadgodzinach. Pracownicy samorządowi mają bowiem prawo do nagród jubileuszowych i rozmaitych dodatków. Ponadto ich stosunki pracy cechują się jednak większą stabilnością, co w obecnych warunkach jest nie do przecenienia. Mają też pewność comiesięcznej wypłaty wynagrodzenia. 
Więcej informacji
Product Name Problemy z czasem pracy w jednostkach samorządu (E-book)
Symbol 1BC0075
ISBN 978-83-269-4285-3
Data wydania 10 lis 2015
Opis hasłowy czas pracy, rozkład czasu pracy, pracownik samorządowy, wypowiedzenie zmieniające
Korzyści dla Ciebie
  • Dowiesz się, czy zmiana rozkładu czasu pracy wymaga złożenia wypowiedzenia zmieniającego;
  • Przeczytasz, czy pracownikowi samorządowemu, który wykonywał przez kilka godzin pracę w dniu wolnym wynikającym z rozkładu czasu pracy należy się inny, cały dzień wolny czy też tylko tyle godzin ile przepracował.
Grupa docelowa kadrowa, księgowa, specjalista ds. płac
Liczba stron 7
Wydawnictwo Wiedza i Praktyka
Wydawca Marlena Prószyńska