Problemy i aktywność fizyczna osób starszych – studium przypadku (e-book)

  • Ebook
9,90 zł

Termin starość odnosi się do osób powyżej 60 roku życia i dzieli na trzy zasadnicze etapy: wiek podeszły, starczy i sędziwy. Jednak często za umowną granicę stawia się przekroczenie wieku emerytalnego obu płci, a więc 65 rok życia. Po przekroczeniu tej granicy w ciele człowieka następuje kumulacja procesów starzenia się organizmu i powolnej degeneracji tkanek. W e-booku na przykładzie pacjentki sprawdzisz, jak systematyczne ćwiczenia jogi mogą wspomóc sprawność osób starszych.

Dostępność: W magazynie

Zamów: 22 518 28 27

Osoby starsze spotykają się z licznymi problemami związanymi z procesem starzenia się, które negatywnie wpływają na jakość życia i bezpieczeństwo. Jednym z najbardziej niebezpiecznych sytuacji są zaburzenia prowadzące do zwiększonego ryzyka upadków. Często łączy się to z długim unieruchomieniem i prowadzi do znacznego pogorszenia stanu zdrowia pacjenta. W e-booku na przykładzie pacjentki sprawdzisz, jak systematyczne ćwiczenia jogi mogą wspomóc sprawność osób starszych.

Więcej informacji
Nazwa produktu Problemy i aktywność fizyczna osób starszych – studium przypadku (e-book)
Symbol 1BV0087
ISBN 978-83-269-7541-7
Data wydania 11 cze 2018
Opis hasłowy Osoby starsze, ryzyko upadków, starzenie się, joga, terapia manualna, przykładowe ćwiczenia
Korzyści dla Ciebie

Z e-booka dowiesz się, z jakimi problemami najczęściej spotykają się osoby starsze, jakie zmiany zachodzą podczas procesu starzenia, jakie mogą być konsekwencje upadków, jaką aktywność fizyczną proponować seniorom. Poznasz też case study pacjentki.

Grupa docelowa fizjoterapeuta
Format N/D
Liczba stron 8
Wydawnictwo Wiedza i Praktyka
Wydawca Alina Sulgostowska
Autor Monika Salitra