Prawo autorskie. Zmiany w 2015 i 2016 roku (E-book)

  • Ebook
59,96 zł

Jeśli chcesz wiedzieć, jak podpisać umowę o dzieło na prace twórcze, której nie podważy ZUS, co zmieni się w prawie autorskim, ta książka jest właśnie dla Ciebie. Pamiętaj, autorsie koszty uzyskania przychodów są częstym przedmiotem kontroli urządów skarbowych. A zmiana przepisów prawa autorskiego spowoduje, że kontroli będzie jeszcze więcej.

Dostępność: W magazynie
Przeczytaj fragment
plik MOBI do pobrania
plik PDF do pobrania
plik E-PUB do pobrania

Zamów: 22 518 28 27

Od 1 sierpnia tego roku obowiązują trzy nowe środki zabezpieczające pozycję artystów wykonawców. Z kolei już w 2016 roku zmienią się przepisy dotyczące prawa cytatu i zakresu dozwolonego użytku publicznego, zostanie uregulowane prawo co do zwielokrotniania i publicznego udostępnienia oraz zasady korzystania z utworów osieroconych. Wreszcie instytucje publiczne będą wiedzieć, jak przechowywać oraz udostępniać publiczności dzieła niedostępne w obrocie handlowym. Nowością jest także wynagrodzenie z tytułu użyczania egzemplarzy utworów przez biblioteki publiczne.

Więcej informacji
Nazwa produktu Prawo autorskie. Zmiany w 2015 i 2016 roku (E-book)
Symbol 3OB0065
ISBN 978-83-269-4294-5
Data wydania 2 lis 2015
Opis hasłowy umowy autorskie, tantiemy, ZUS, fiskus
Korzyści dla Ciebie
Z książki dowiesz się: 
  • jakie nowe przepisy dotyczące prawa autorskiego obowiązują od 1 sierpnia 2015 roku oraz od 1 stycznia 2016 r. w instytucjach kultury, budżetówce i firmach prywatnych, 
  • co zmieni się w prawie autorskim na potrzeby internetu,
  • jak rozliczać tantiemy i współpracować z organizacjami zbiorowego zarządzania, 
  • jak płacić za umowy zlecenia, umowy o dzieło z autorskimi kosztami uzyskania przychodów oraz jak rozliczać te umowy z ZUS i fiskusem.
Grupa docelowa kadrowa, specjalista ds. personalnych, specjalista ds. płac
Format A4
Liczba stron 150
Wydawnictwo Wiedza i Praktyka
Wydawca Agnieszka Gorczyca
Autor Tomasz Król