Postawa ciała w ujęciu holistycznym. Praktyczne porady, przykłady ćwiczeń

  • Nowość
99,99 zł

Obecny tryb życia, wielogodzinna praca w pozycji siedzącej, stres, niewłaściwe odżywianie i błędnie przeprowadzone treningi doprowadzają u osób dorosłych do wielu zaburzeń postawy ciała. Z tego względu książka „Postawa ciała w ujęciu holistycznym” prezentuje ciekawe i przydatne podejście do leczenia fizjoterapeutycznego pacjenta. Istotny jest również fakt, że na rynku nie ma wielu publikacji prezentujących takie podejście ,,w jednym miejscu”.

Data wydania: 6.12.2019

Dostępność: W magazynie Realizacja: 48h od daty wydania + czas dostawy zamówienia

Zamów: 22 518 28 27

Obecny tryb życia, wielogodzinna praca w pozycji siedzącej, stres, niewłaściwe odżywianie i błędnie przeprowadzone treningi doprowadzają u osób dorosłych do wielu zaburzeń postawy ciała.

Z tego względu książka „Postawa ciała w ujęciu holistycznym” prezentuje ciekawe i przydatne podejście do leczenia fizjoterapeutycznego pacjenta. Istotny jest również fakt, że na rynku nie ma wielu publikacji prezentujących takie podejście ,,w jednym miejscu”.

Na szczególną uwagę zasługuje część dotycząca powiązania sfery emocjonalnej z postawą ciała, co ukazuje problem pacjentów z innej perspektywy, niż do tej pory. Może to stanowić istotny wkład do codziennej praktyki fizjoterapeutycznej.

Interesującym elementem jest także część dotycząca powiązania oddechu z postawą ciała.

Ponadto autorzy publikacji są praktykującymi fizjoterapeutami i przedstawiona przez nich wiedza opiera się na ich doświadczeniach klinicznych.

Więcej informacji
Product Name Postawa ciała w ujęciu holistycznym. Praktyczne porady, przykłady ćwiczeń
ISBN 978-83-269-8759-5
Data wydania 6 gru 2019
Symbol UOV0090
Opis hasłowy Fizjoterapia, postawa ciała, przykłady ćwiczeń
Korzyści dla Ciebie
  • Publikacja ta pomoże Ci podejść do postawy ciała przez pryzmat typowego dysbalansu mięśniowo-powięziowego,
  • prezentuje innowacyjne podejście w stosunku do tradycyjnej, ortopedycznej ścieżki postępowania, podkreślając wpływ sfery emocjonalnej i oddechu na postawę ciała,
  • przybliża kluczowy element dla właściwej postawy ciała, którym jest obszar dna miednicy, i pokazuje sekwencję ćwiczeń od stabilności do mobilności,
  • wskazuje formy regeneracji potreningowej, której brak jest powszechnym zjawiskiem i może znacząco wpłynąć na powstanie zaburzeń postawy.
Grupa docelowa Fizjoterapeuta, kierownik przychodni fizjoterapii
Format B5
Liczba stron 196
Oprawa miękka
Wydawnictwo Wiedza i Praktyka
Wydawca Olga Kowalczyk
Autor Praca zbiorowa pod redakcją merytoryczną dr Edyty Łukasik