Porównanie regulacji MSSF z ustawą o rachunkowości (E-book)

  • Ebook
16,99 zł

"Porównanie regulacji MSSF z ustawą o rachunkowości" to wyjątkowy przewodnik w pigułce porównujący polskie i międzynarodowe regulacje w zakresie rachunkowości. Zawiera nie tylko wykaz wraz z porównaniem regulacji MSR, KSR z ustawą o rachunkowości, ale także komentarz do zmian, które w tym zakresie weszły w życie od 1 stycznia 2013 r.

Dostępność: W magazynie

Zamów: 22 518 28 27

„Porównanie regulacji MSSF z ustawą o rachunkowości” to informacje w „pigułce”, które dostarczają niezbędnej wiedzy w zakresie polskich i międzynarodowych przepisów rachunkowych. Wykaz obejmuje standardy, które obowiązują w 2012 r., ale także te, które zaczęły obowiązywać lub zmienią się w 2013 r. Publikacja porównuje poszczególne MSR/MSSF do ustawy o rachunkowości, opisując każdy z międzynarodowych standardów z odniesieniem do analogicznych regulacji w polskiej ustawie i Krajowych Standardach Rachunkowości. Warto zwrócić szczególną uwagę na różnice w regulacjach MSR/MSSF i UoR. Brak niektórych regulacji w ustawie o rachunkowości zezwala na stosowanie standardów, co jest szczególnie istotne dla jednostek, które nie stosują MSSF. E-book jako dopełnienie zawiera również wykaz Interpretacji, wydawanych od 2002 r. wraz ze wskazaniem standardów, których dotyczą.

Więcej informacji
Product Name Porównanie regulacji MSSF z ustawą o rachunkowości (E-book)
Symbol 1ND0001
ISBN 978-83-269-1952-7
Data wydania 28 gru 2012
Korzyści dla Ciebie
  • Unikniesz błędów stosując polskie i międzynarodowe regulacje w zakresie rachunkowości,
  • zdobędziesz informacje o zmianach w zakresie MSR/MSSF od 1 stycznia 2013 r.
  • uzyskasz praktyczny wykaz w pigułce zawierający porównanie wszystkich MSR/MSSF do ustawy o rachunkowości i Krajowych Standardów Rachunkowości
Format A4
Liczba stron 55
Wydawnictwo Wiedza i Praktyka
Wydawca Norbert Pawlikowski
Autor dr Katarzyna Trzpioła

W publikacji m.in.:


1. Wykaz MSR i MSSF obowiązujących w 2012 r.

2. Porównanie poszczególnych standardów do UoR i KSR.

3. Interpretacje do poszczególnych standardów.

4. Standardy i interpretacje obowiązujące od 1 stycznia 2012 r.

5. W 2013 r. zmienią się zasady konsolidacji.