Pakiet: Vademecum dokumentacji kadrowej 2020 cz. I i II ze wzorami dokumentów na płycie CD

 • Nowość
Cena promocyjna 119,84 zł Regular Price 159,78 zł

W zestawie dwóch topowych publikacji Czytelnik znajdzie wzory przykładowo wypełnionych dokumentów związanych z urlopami, czasem pracy i wynagrodzeniami, zatrudnianiem i zwalnianeim pracowników oraz praktyczne komentarze ekspertów.

Dostępność: W magazynie Realizacja: 24h (dni robocze) + czas dostawy zamówienia

Zamów: 22 518 28 27

Vademecum dokumentacji kadrowej 2020 cz. I – Od zatrudnienia do zwolnienia pracownika

W publikacji Czytelnik znajdzie wzory najważniejszych dokumentów kadrowych oraz praktyczne porady i wskazówki związane z prowadzeniem dokumentacji pracowniczej dostosowanej do najnowszych przepisów. Każdy wzór opatrzony jest przejrzystym komentarzem, który opisuje sposób wypełnienia dokumentu. Zawiera także opis stanu prawnego, najważniejsze orzecznictwo sądów pracy oraz stanowiska urzędowe dotyczące stosowania konkretnego dokumentu. W przypadku każdego dokumentu wskazujemy, czy powinien być on przechowywany w teczce personalnej pracownika, a jeśli tak – do której z czterech części (A, B, C czy D) należy go włożyć.

Publikujemy też praktyczne zestawienie dokumentów przechowywanych w aktach osobowych pracownika. Pokazujemy, na co zwracać uwagę, by nie popełnić błędu przy sporządzaniu danego dokumentu i nie narazić się na zarzuty inspektorów PIP w trakcie kontroli.

Proponujemy też wzory regulaminów i procedur, których wprowadzenie wprawdzie nie jest bezwzględnie wymagane przez przepisy. Ich wdrożenie może jednak przynieść wymierne korzyści i zabezpieczyć pracodawcę na wypadek sporu z pracownikiem przed sądem pracy.

Vademecum dokumentacji kadrowej 2020 cz. II – Urlopy, czas pracy, wynagrodzenia

Czytelnik dowie się m.in.: jaki dokument pomoże pracodawcy uniknąć zamieszania i  nieporozumień, które mogą się pojawić się przy składaniu wniosków urlopowych przez wielu pracowników w tym samym terminie, jaki praktyczny dokument kadrowy warto zastosować, by skutecznie przekonać pracowników do wykorzystania zaległych urlopów wypoczynkowych w terminie, jakie zapisy dotyczące czasu pracy opłaca się wprowadzić do regulaminu pracy – 16 praktycznych wzorów, jaki wniosek pracownika dotyczący czasu pracy lepiej zawsze uwzględnić, by nie ryzykować grzywny za wykroczenie.

Z kontroli PIP: jak uniknąć błędów w dokumentowaniu urlopów, czasu pracy i wynagrodzeń, jakim dokumentem najlepiej wprowadzić ryczałt za nadgodziny i poprawnie ustalić jego wysokość, jak wprowadzić do regulaminu wynagradzania własne regulacje dotyczące podróży służbowych, jakie dokumenty trzeba sporządzić i komu je przesłać, gdy komornik zajmie wynagrodzenie pracownika.

Więcej informacji
Product Name Pakiet: Vademecum dokumentacji kadrowej 2020 cz. I i II ze wzorami dokumentów na płycie CD
ISBN 978-83-269-9174-5
Data wydania 11 maj 2020
Symbol ZOB0076
Opis hasłowy Kodeks pracy, akta osobowe, dokumentacja pracownicza, czas, pracy, wynagrodzenia, zatrudnanie, zwolnienia, umowy o pracę, tarcza antykryzysowa, postojowe, zasiłki, urlopy, wniosek o dofinansowanie Grupa docelowa Specjaliści do spraw kadrowo-płacowych
Korzyści dla Ciebie
 • poprowadzisz dokumentację pracowniczą zgodnie z nowymi wymogami wynikającymi z obecnego rozporządzenia
 • bezbłędnie sporządzisz umowy o pracę, wypowiedzenie, świadectwo pracy i wiele innych pism
 • łatwo dopasujesz treść pisma lub umowy do konkretnej sytuacji
 • poznasz zapisy, na które należy zwrócić szczególną uwagę
 • uzyskasz przykłady przydatnych i niestandardowych regulaminów oraz procedur do natychmiastowego zastosowania
 • unikniesz błędów w planowaniu i rozliczaniu czasu pracy oraz wynagrodzeń
 • poznasz niestandardowe, a przydatne zapisy w regulaminie pracy i wynagradzania
 • ułatwisz sobie pracę przy planowaniu i udzielaniu urlopów pracowniczych
 • usprawnisz procedury związane z dokumentacją kadrową
 • dowiesz się, co zmieniło się w regulaminach pracy, wynagradzania i ZFŚS
Grupa docelowa Specjaliści do spraw kadrowo-płacowych
Format A4
Liczba stron 328
Oprawa miękka
Wydawnictwo Wiedza i Praktyka
Wydawca Barbara Płucińska
Autor Praca zbiorowa