Pakiet PPK 5 w 1

249,00 zł

„PPK 5 w 1” to pakiet książek i opracowań dostarczający najlepszych wskazówek, z którymi wdrożysz i będziesz zarządzał PPK zgodnie z wymogami ustawodawcy.

Dostępność: W magazynie Realizacja: 24h (dni robocze) + czas dostawy zamówienia

Zamów: 22 518 28 27

Wdrożenie pracowniczych planów kapitałowych jest jednym z najważniejszych wyzwań dla pracodawców w najbliższych latach. Powszechny charakter nowego sytemu długoterminowego oszczędzania zakłada, że PPK skierowane zostaną do większości osób zatrudnionych. Pakiet publikacji pozwoli uzyskać odpowiedź na najczęściej zadawane pytania dotyczące wdrożenia i obsługi pracowniczych planów kapitałowych, a także poprowadzi pracodawcę przez meandry nowego sposobu oszczędzania w Polsce.

Dzięki tym publikacjom dowiesz się:

  • jakie obowiązki zgłoszeniowe i informacyjne wiążą się z prowadzeniem PPK;
  • na jaki dzień bada się stan zatrudnienia, od którego zależy termin utworzenia PPK;
  • w jakich terminach trzeba podpisać umowy o zarządzanie oraz prowadzenie PPK;
  • jakie sankcje mogą grozić za niewłaściwą realizację obowiązków związanych z PPK;
  • ile wynoszą wpłaty podstawowe oraz dodatkowe na PPK;
  • jak przygotować wnioski o obniżenie wpłaty podstawowej;
  • w jakich terminach obliczać, pobierać oraz dokonywać wpłat na rachunek uczestnika PPK;
  • jak rozliczać wynagrodzenie pracownika z uwzględnieniem wpłat na PPK;
  • jakie są zasady wypłaty środków zgromadzonych w ramach PPK.

 

Publikacja "Jak prowadzić PPK. 50 porad dla pracodawców" skierowana jest do podmiotów zatrudniających, na których ciąży obowiązek wdrożenia oraz prawidłowej obsługi w zakresie pracowniczych planów kapitałowych. Autorzy ukazują wyzwania związane z uruchomieniem PPK, a także prezentując obiektywne podejście, starają się wskazać niejasności i problemy wynikające ze stosowania aktów prawnych regulujących funkcjonowanie PPK.

 

Książka "PPK w firmie. Tworzenie, obowiązki informacyjne, rozliczanie wpłat" przedstawia reguły związane z funkcjonowaniem systemu PPK oraz omawia zasady związane z tworzeniem i obsługą PPK przez podmioty zatrudniające.

 

Plakat „Pracownicze plany kapitałowe. Naliczanie i rozliczanie wpłat na PPK” w przejrzysty sposób wskazuje na wysokości i reguły naliczania wpłat na PPK oraz prezentuje sposób, w jaki powinno przebiegać rozliczenie wynagrodzenia pracownika będącego uczestnikiem PPK.

 

Plakat „Pracownicze plany kapitałowe. Obowiązki podmiotów zatrudniających” w zwięzły i przejrzysty sposób prezentuje harmonogram wdrożenia PPK w zależności od rodzaju i wielkości podmiotu zatrudniającego. Wskazuje, na jakie obowiązki związane z tworzeniem PPK i rozliczaniem wpłat każda firma powinna się przygotować, a także jakie sankcje wiążą się z niewłaściwą realizacją obowiązków w tym zakresie.

 

Broszura „Pracownicze plany kapitałowe już wkrótce w Twojej firmie. Niezbędnik pracownika” to pomoc dla pracodawców, którzy muszą odpowiedzieć na najczęściej zadawane pytania dotyczące wdrożenia i obsługi pracowniczych planów kapitałowych. Dzięki tej publikacji w prosty sposób przekażesz pracownikom informacje na temat kiedy w Twoje firmie powstanie PPK i w jaki sposób staną się jego uczestnikiem oraz w jaki sposób będą gromadzić środki a następnie z nich korzystać.

Więcej informacji
Product Name Pakiet PPK 5 w 1
ISBN 978-83-269-8565-2
Data wydania 25 paź 2019
Symbol ZOB0073
Opis hasłowy PPK, pracownicze plany kapitałowe, tworzenie PPK, wdrożenie PPK, wpłaty na PPK, składki na PPK, ustawa o PPK, pracodawcy, podmioty zatrudniające, uczestnicy PPK, sankcje PPK, wypłata środków zgromadzonych w PPK
Grupa docelowa kadrowa, menedżer HR, specjalista ds. personalnych, specjalista ds. płac, firma, spółka, przedsiębiorca
Wydawnictwo Wiedza i Praktyka
Wydawca Magdalena Urbańska
Autor Praca zbiorowa