Pakiet: Plan finansowy, Klasyfikacja budżetowa, Polityka rachunkowości i Sprawozdawczość budżetowa 2020 + kalendarz

  • Nowość
Cena promocyjna 208,96 zł Regular Price 588,00 zł

Pakiet publikacji dla budżetówki na 2020 rok to pakiet składający się z czterech książek oraz gratisu w postaci kalendarza na biurko. W pakiecie znajdziesz następujące książki: Plan finansowy 2020, Klasyfikację budżetową 2020, Politykę rachunkowości 2020 i Sprawozdawczość budżetową 2020. Pakiet stanowi kompleksowe i praktyczne opracowanie najważniejszych finansowo-księgowych obszarów dla jsfp. Przygotowując książki postawiliśmy przede wszystkim na praktykę – znajdziesz w nich wiele praktycznych przykładów oraz wzory gotowych dokumentów do wykorzystania. Ten pakiet to absolutna biblia dla księgowych jsfp.

Dostępność: W magazynie Realizacja: 24h (dni robocze) + czas dostawy zamówienia

Zamów: 22 518 28 27

W skałd pakietu wchodzą następujące publikacje:

1. Plan finansowy 2020 w jsfp

Dzięki publikacji: dowiesz się, jakie są zasady budowania planu finansowego; poznasz różne, zgodne z obowiązującymi przepisami, możliwości dokonywania zmian w zatwierdzonym planie finansowym; przeczytasz o praktycznych możliwościach zastosowania analizy planu finansowego, zarówno w zakresie wielkości planowanych, jak i faktycznie wykonanych.

2. Klasyfikacja Budżetowa 2020

W pierwszej części znajdzisz opracowany, najnowszy tekst rozporządzenia w sprawie klasyfikacji budżetowej oraz załączników do tego rozporządzenia, w których są przedstawione podziałki klasyfikacji budżetowej wraz z objaśnieniami.  Tekst został wzbogacony o przykłady innych rodzajów dochodów lub wydatków, niewymienionych w objaśnieniach. W drugiej części omawiamy zagadnienia klasyfikacji dochodów i wydatków w ujęciu praktycznym, w formie pytań i odpowiedzi, co z pewnością będzie bardzo pomocne w codziennej pracy osób mających do czynienia z finansami publicznymi. Książka stanowi niezbędne narzędzie podczas przygotowywania planów finansowych, jak i klasyfikowania wydatków na etapie ich realizacji. Dzięki niej zdobędziesz pewność wykonując obowiązki związane z prowadzeniem ksiąg rachunkowych, jak i sporządzaniem sprawozdań budżetowych.

3. Polityka rachunkowości 2020

Książka „Polityka rachunkowości 2020 z komentarzem do planu kont dla jednostek budżetowych i samorządowych zakładów budżetowych” jest to publikacja narzędziowa. Zawiera wzory dokumentów i zarządzeń gotowych do zastosowania w każdej jednostce. Publikacja została opracowana na podstawie aktualnych przepisów ustawowych oraz wykonawczych, w tym rozporządzenie ministra rozwoju i finansów z 13 września 2017 r. w sprawie rachunkowości oraz planów kont dla budżetu państwa, budżetów jednostek samorządu terytorialnego, jednostek budżetowych, samorządowych zakładów budżetowych, państwowych funduszy celowych oraz państwowych jednostek budżetowych mających siedzibę poza granicami Rzeczypospolitej Polskiej (Dz.U. z 2017 r. poz. 1911 ze zm.). Zawiera przykłady zapisów księgowych różnych zdarzeń czy operacji gospodarczych występujących w jednostkach budżetowych. Jest to niezbędna pozycja w biblioteczce każdej księgowej sektora finansów publicznych.

4. Sprawozdawczość budżetowa 2020

W książce przedstawiono sposób sporządzania oraz obowiązujące terminy i formy przekazywania sprawozdań w zakresie operacji finansowych, sprawozdań budżetowych oraz sprawozdań budżetowych w układzie zadaniowym, biorąc pod uwagę najnowsze zmiany, które zostały wprowadzone w 2019 roku – w tym nowe wzory sprawozdań Rb-28NWS, Rb-NDS i Rb-34S. Zawiera też aktualny tekst rozporządzenia z 9 stycznia 2018 r. w sprawie sprawozdawczości budżetowej ze zmienionymi załącznikami dotyczącymi terminów przekazywania sprawozdań w zakresie budżetu państwa, budżetu środków europejskich oraz budżetów jednostek samorządu terytorialnego.

5. Kalendarz finansowo-ksiegowy 2020 dla jsfp

Finansowo-ksiegowy kalendarz biurkowy na rok 2020 dla jsfp zawiera ważne terminy, niezbędne wskaźniki i stawki oraz praktyczne instrukcje.

Więcej informacji
Product Name Pakiet: Plan finansowy, Klasyfikacja budżetowa, Polityka rachunkowości i Sprawozdawczość budżetowa 2020 + kalendarz
Data wydania 27 mar 2020
Symbol ZOJ0007
Grupa docelowa księgowa, główna księgowa, działy finansowe
Format B5
Oprawa miękka
Wydawnictwo Wiedza i Praktyka
Wydawca Joanna Mrówczyńska