Ochrona danych osobowych - prenumerata

Już od 416,56 zł

"Ochrona danych osobowych" to czasopismo skierowane do osób zajmujących się ochroną danych osobowych w jednostkach publicznych i firmach. Dzięki niemu zrozumiesz zawiłe kwestie prawne związane z ochroną danych osobowych, dowiesz się jakie zmiany w prawie szykowane są w najbliższym czasie. Część praktyczna, dzięki poradom, instrukcjom i wzorom dokumentów, pomoże zorganizować codzienną pracę.

Dostępność: W magazynie

Zamów: 22 518 28 27

"Ochrona danych osobowych" to profesjonalne czasopismo skierowane do osób zajmujących się ochroną danych osobowych w jednostkach publicznych i przedsiębiorstwach, Administratorów Bezpieczeństwa Informacji i Administratorów Danych Osobowych. Pismo ma dwojaką formę. Co kwartał ukazuje się część prawnicza, której patronem merytorycznym jest Kancelaria Prawna Traple Konarski i Podrecki. Wyjaśniamy w niej zawiłe kwestie prawne związane z ochroną danych osobowych. Dzięki niej dowiesz się, czy podejmowane przez Ciebie działania są zgodne z prawem. Zrozumiesz niejasne ustawy i rozporządzenia dotyczące ochrony danych osobowych. Dowiesz się jakie zmiany w prawie szykowane są w najbliższym czasie. Pozostałe numery mają charakter narzędziowy. Doświadczeni praktycy (trenerzy, prawnicy, Administratorzy Bezpieczeństwa Informacji) w przystępny sposób tłumaczą w jaki sposób z kwestią ochrony danych osobowych uporać się w codziennej pracy. Praktyczne porady wyjaśnią wszystkie wątpliwości, a gotowe wzory dokumentów, listy kontrolne i opisy procedur krok po kroku znacznie ułatwią i przyspieszą wykonywanie codziennych zadań.

Więcej informacji
Symbol DN
Product Name Ochrona danych osobowych - prenumerata
Opis hasłowy ochrona danych osobowych
Korzyści dla Ciebie
  • otrzymasz gotowe wzory dokumentów i przykładowe zapisy umowne,
  • doświadczeni prawnicy wyjaśnią Ci zawiłe kwestie prawne,  w szczególności na styku ochrony danych osobowych i nowych technologii,
  • praktycy podpowiedzą Ci jak zorganizować swoją codzienną pracę,
  • dowiesz się o planowanych zmianach w prawie,
  • dowiesz się jak zachować się podczas kontroli GIODO,
  • podpowiemy Ci jak zorganizować proces ochrony danych osobowych w Twojej jednostce, aby uniknąć kontroli GIODO i skarg ze strony klientów, pracowników czy pacjentów.
Strona produktowa www.odo.wip.pl
Grupa docelowa Administrator Bezpieczeństwa Informacji (ABI), Administrator Danych Osobowych (ADO), Administrator Systemów Informatycznych (ASI), departamenty bezpieczeństwa informacji, dział kadr, HR, księgowość, działy IT, działy baz danych, marketing, wszystkie osoby
Format A4
Liczba stron 24
Wydawnictwo Wiedza i Praktyka
Wydawca Natalia Cybulska
Autor Autorzy części prawniczej (1 numer na kwartał):
Xawery Konarski Adwokat, wspólnik w Kancelarii Prawnej Traple Konarski Podrecki i Wspólnicy, ekspert prawny Polskiej Izby Informatyki i Telekomunikacji, Polskiej Izby Ubezpieczeń oraz Związku Pracodawców Branży Internetowej IAB Polska. Specjalizuje się w problematyce prawnej IT, TMT oraz prawie reklamy. Jego zainteresowania skupiają się także wokół prawa cywilnego oraz prawa własności intelektualnej. Jest autorem lub współautorem publikacji naukowych z tego zakresu, m.in. „Komentarza do ustawy o świadczeniu usług drogą elektroniczną” (2004), „Ochrona danych osobowych. Aktualne problemy i nowe wyzwania” (2007), „Prawo Reklamy i Promocji” (2008), a także poradników: „Internet i prawo w praktyce” (2002) oraz „Prawo marketingu bezpośredniego” (2009).
Damian Karwala Radca prawny, współpracownik Kancelarii Prawnej Traple Konarski Podrecki i Wspólnicy, ekspert prawny Polskiej Izby Ubezpieczeń oraz Związku Pracodawców Branży Internetowej IAB Polska. Specjalizuje się w prawie nowych technologii, ochrony danych osobowych, handlu elektronicznego. Autor publikacji z tego zakresu. Pracownik Zespołu Technologie Media Telekomunikacja.
Michał Bienias Aplikant radcowski przy Okręgowej Izbie Radców Prawnych w Warszawie, prawnik w Kancelarii Prawnej Traple Konarski Podrecki i Wspólnicy Praktyczne doświadczenie z zakresu prawa nowych technologii zdobywał także w zespole ochrony danych osobowych Rady Europy oraz międzynarodowych kancelariach prawniczych. Laureat ogólnopolskich konkursów prawniczych, a także autor publikacji naukowych z zakresu prawa prywatnego międzynarodowego i własności przemysłowej. Jego zainteresowania zawodowe koncentrują się przede wszystkim na usługach e commerce i ochronie danych osobowych.
Paweł Tobiczyk Aplikant adwokacki, doktorant w Instytucie Prawa Własności Intelektualnej Uniwersytetu Jagiellońskiego, pracownik departamentu Technologie Media Telekomunikacja w Kancelarii Prawnej Traple Konarski Podrecki i Wspólnicy Laureat ogólnopolskich konkursów prawniczych, w tym zwycięzca konkursu ITELECT z zakresu prawa własności intelektualnej, prawa nowych technologii oraz prawa telekomunikacyjnego (2013). Stypendysta Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego za osiągnięcia w nauce (2011/2012). Specjalizuje się w prawie nowych technologii, handlu elektronicznego oraz ochrony danych osobowych. Autor publikacji z tego zakresu. Pracownik Zespołu Technologie Media Telekomunikacja.
Autorzy części narzędziowej (2 numery na kwartał):
Konrad Gałaj-Emiliańczyk Prawnik i Administrator Bezpieczeństwa Informacji w kilkunastu podmiotach zarówno sektora prywatnego jak i publicznego; trener i wykładowca licznych szkoleń, konferencji i seminariów, firma Coach Inc.
Jarosław Żabówka Właściciel firmy proInfoSec prowadzącej szkolenia z zakresu ochrony danych osobowych i świadczącej outsourcing usług ABI. Jest wykładowcą Wyższej Szkoły Biznesu w Dąbrowie Górniczej na kierunkach "Ochrona danych osobowych w administracji i biznesie" oraz "Administrator Bezpieczeństwa Informacji".
Piotr Janiszewski Radca prawny i członek stowarzyszenia ISOC Polska. Audytem w obszarze ochrony danych osobowych zajmuje się od 8 lat. Doświadczony Administrator Bezpieczeństwa Informacji i trener. Certyfikowany audytor wewnętrzny według normy ISO 27001 (bezpieczeństwa informacji). Uczestnik inspekcji oraz postępowań administracyjnych prowadzonych przez GIODO.
Paweł Osiński Mgr nauk prawnych, absolwent m.in. studiów podyplomowych w Akademii Leona Koźmińskiego w Warszawie zorganizowanych wspólnie z Generalnym Inspektorem Ochrony Danych Osobowych. Wieloletni trener i prowadzący warsztaty z zakresu ochrony danych osobowych dla Podlaskiego Ośrodka Doskonalenia Kadr Administracji Publicznej w Białymstoku. Zawodowo ochroną danych osobowych zajmował się od momentu przyjęcia w Polsce regulacji prawnych w tym zakresie.
Marcin Sarna Jest radcą prawnym w Kancelarii Radcy Prawnego Agnieszka Kręcisz-Sarna. Specjalizuje się w tematyce aspektów prawnych nowych technologii.
Przemysław Zegarek Założyciel firmy audytorskiej Lex Artist. W latach 2008-2014 zrealizował ponad 2000 h szkoleniowych z zakresu ochrony danych osobowych oraz dostępu do informacji publicznej dla sektora publicznego oraz prywatnego. Pełni obowiązki Administratora Bezpieczeństwa Informacji w ponad 40 podmiotach (w ramach usługi outsourcingu). Wykonawca i koordynator ponad 600 projektów wdrażających systemy ochrony danych osobowych, realizowanych dla dużych spółek kapitałowych oraz sektora administracji publicznej.
Częstotliwość miesięcznik