Nowe przepisy dotyczące organizacji wypoczynku dla dzieci i młodzieży – od 1 kwietnia 2016 roku (E-book)

  • Ebook
24,99 zł

Nowe przepisy dotyczące organizacji wypoczynku dla dzieci i młodzieży obowiązują od 1 kwietnia 2016 r. Jeśli szkoła podejmuje się tego zadania, musi zorganizować go zgodnie z przepisami, spełniając warunki stawiane organizatorom wypoczynku dla dzieci i młodzieży szkolnej. Należy także pamiętać o nowych wzorach zgłaszania wypoczynku, a także innych dokumentach określonych w nowych przepisach. 

Dostępność: W magazynie

Zamów: 22 518 28 27

Jednym z podmiotów uprawnionych do organizowania wypoczynku dla dzieci i młodzieży w czasie ferii letnich i zimowych oraz wiosennej i zimowej przerwy świątecznej, w kraju lub za granicą, są szkoły. O wypoczynku mówimy wtedy, gdy wyjazd organizowany jest w czasie wolnym od zajęć, w celach rekreacyjnych lub regeneracji sił fizycznych i psychicznych, trwający nieprzerwanie co najmniej 2 dni, w szczególności w formie kolonii, półkolonii, zimowiska, obozu i biwaku. Z publikacji dowiesz się, jak prawidłowo zorganizować wypoczynek dla dzieci i młodzieży na podstawie obecnie obowiązujących przepisów, jakie dokumenty powinna pozyskać i przygotować szkoła, oraz jak nie pominąć żadnego obowiązku w kwestii organizacji. Ważny jest także obowiązek zgłaszania wypoczynku do odpowiednich organów - w tej kwestii jest wiele niejasności, podpowiadamy jak prawidłowo tego dokonać.

Więcej informacji
Nazwa produktu Nowe przepisy dotyczące organizacji wypoczynku dla dzieci i młodzieży – od 1 kwietnia 2016 roku (E-book)
Symbol 1BA0051
ISBN 978-83-269-5063-6
Data wydania 09.05.2016
Opis hasłowy wypoczynek dla dzieci i młodzieży, organizacja wypoczynku, bezpieczeństwo dzieci i młodzieży, wypoczynek organizowany przez szkołę
Korzyści dla Ciebie
Dowiesz się:
  • jak prawidłowo zorganizować wypoczynek, 
  • gdzie zgłosić formę wypoczynku i jego uczestników,                              
  • kto może być kierownikiem i wychowawcą wypoczynku,                        
  • jak bezpiecznie zorganizować wypoczynek.
Grupa docelowa dyrektor szkoły
Format N/D
Liczba stron 20
Wydawnictwo Wiedza i Praktyka
Wydawca Paulina Krzyżanowska
Autor Bożena Winczewska