Niezbędnik kierowcy ciężarówki powyżej 3,5 tony

49,90 zł

W tej książce doświadczeni specjaliści, zajmujący się od lat transportem drogowym, doradzają kierowcom ciężarówek, którzy startują w zawodzie albo chcą odświeżyć swoją wiedzę, o co zadbać w codziennej pracy, żeby uniknąć problemów ze służbami kontrolnymi. Porady są napisane prostym językiem, a wszystkie procedury przedstawione krok po kroku. Na końcu książki znajdziesz przygotowane specjalnie dla kierowców listy zadań – np. listę, co sprawdzić przed wyjazdem w trasę. Dzięki temu zyskasz nie tylko cenny czas, ale też pewność, że o niczym nie zapomnisz.

Data wydania: 5.04.2019

Dostępność: W magazynie Realizacja: 24h (dni robocze) + czas dostawy zamówienia

Zamów: 22 518 28 27

Żeby wykonywać zawód kierowcy ciężarówki, potrzebna jest specjalistyczna wiedza. Jej brak może się skończyć nie tylko groźną kolizją lub wypadkiem, ale też bardzo wysokimi karami nałożonymi przez Inspekcję Transportu Drogowego (ITD) – i na samego kierowcę, i na zatrudniające go przedsiębiorstwo.

Dlatego zawodowy kierowca musi znać przepisy o czasie pracy kierowców i wiedzieć, jak je stosować w praktyce, biegle obsługiwać tachograf, mieć wiedzę na temat ograniczeń dotyczących masy załadowanego pojazdu, opłat drogowych i zakazów ruchu.

Powinien też umieć zastosować najlepsze metody mocowania towarów. Musi też wiedzieć, jak przebiega kontrola ITD – co sprawdzi inspektor, a więc czego należy wcześniej dopilnować, żeby nie narażać się na wysokie kary. Tego wszystkiego dowiesz się z naszej książki.

Więcej informacji
Product Name Niezbędnik kierowcy ciężarówki powyżej 3,5 tony
ISBN 978-83-269-8235-4
Data wydania 5 kwi 2019
Symbol UOZ0044
Opis hasłowy Czas pracy kierowcy, kontrola ITD, kary ITD, instrukcja obsługi tachografu, jak robić wpisy manualne, jak dobrać wykresówkę do tachografu, świadectwo działalności
Korzyści dla Ciebie
  • nauczysz się, jak obsługiwać tachograf;
  • zobaczysz, jak w praktyce stosować przepisy o czasie pracy kierowców;
  • dowiesz się, jak przebiega kontrola ITD i jak się do niej przygotować,
  • zyskasz wiedzę na temat opłat drogowych, zakazów ruchu, ograniczeń dotyczących masy załadowanego pojazdu;
  • poznasz najskuteczniejsze, a jednocześnie najprostsze w użyciu metody mocowania towarów.
Grupa docelowa Przewoźnicy, właściciele firm transportowych, zarządzający transportem, specjaliści ds. transportu, kierownicy działu transportu, kierowcy
Format B5
Liczba stron 80
Oprawa miękka
Wydawnictwo Wiedza i Praktyka
Wydawca Karolina Kowalska
Autor Praca zbiorowa