Logopedia w edukacji wczesnoszkolnej. Zeszyt ćwiczeń. Dziecko z wadą słuchu, zaburzenie przetwarzania słuchowego, mowa bezdźwięczna (e-book)

  • Nowość
  • Ebook
49,90 zł

Publikacja „Logopedia w edukacji wczesnoszkolnej. Zeszyt ćwiczeń. Dziecko z wadą słuchu, zaburzenie przetwarzania słuchowego, mowa bezdźwięczna” to praktyczne narzędzie do pracy z dziećmi. Zapraszamy do wykorzystania zeszytu ćwiczeń – praktycznej pomocy w pracy każdego logopedy. Zeszyt przydatny będzie też rodzicom, do samodzielnej pracy w domu – po wcześniejszych wskazówkach i wytycznych specjalisty. Zeszyt podzielony jest na 3 części, ze względu na 3 różne zaburzenia: CZĘŚĆ I. DZIECKO Z WADĄ SŁUCHU, CZĘŚĆ II. ZABURZENIE PRZETWARZANIA SŁUCHOWEGO, CZĘŚĆ III. MOWA BEZDŹWIĘCZNA. Każda z tych części składa się z kolei z kart pracy, o różnym stopniu trudności. Dzięki temu dostajecie Państwo w swoje ręce praktyczną, narzędziową pomoc w codziennej pracy.

Dostępność: W magazynie
Fragment do pobrania
plik PDF

Zamów: 22 518 28 27

Na pytanie, który narząd jest niezbędny do prawidłowego słyszenia, każdy człowiek jednoznacznie odpowie – ucho. Jednak czy wystarczy tylko ucho, aby słyszeć i słuchać? Słyszenie bez słuchania można porównać do czytania bez rozumienia. Ucho przekazuje informacje dźwiękowe do mózgu, który je przetwarza i interpretuje. Słyszymy i słuchamy mózgiem, a ucho jest jedynie elementem układu słuchowego. Aktualnie powszechnym problemem są zaburzenia przetwarzania słuchowego u dzieci. Problem rozległy, ale wciąż nie do końca poznany. Z kolei mowa bezdźwięczna u dzieci jest problemem, z którym logopedzi spotykają się w swojej codziennej praktyce. Wydawałoby się, że bezdźwięczne głoski można jedynie usłyszeć podczas mowy spontanicznej. Jednak nieprawidłową realizację głosek dźwięcznych możemy także zaobserwować w pisaniu oraz czytaniu. Odpowiednie przygotowanie do prowadzenia terapii to podstawa sukcesu. Oddajemy w Państwa ręce zeszyt, który jest gotowym narzędziem do pracy – zawiera różnorodne, atrakcyjne ćwiczenia z każdej z wymienionej tematyki. Publikacja wyposaży logopedę w wiele praktycznych, szczegółowo opracowanych ćwiczeń. Eksperci czuwali nad tym, by ćwiczenia były zróżnicowane oraz rozwijały umiejętności i zachęcały dzieci do pracy.

Więcej informacji
Product Name Logopedia w edukacji wczesnoszkolnej. Zeszyt ćwiczeń. Dziecko z wadą słuchu, zaburzenie przetwarzania słuchowego, mowa bezdźwięczna (e-book)
Symbol 3OO0221
ISBN 978-83-269-9118-9
Data wydania 14 maj 2020
Opis hasłowy Logopeda, zajęcia logopedyczne, autyzm, niepełnosprawność, karty pracy
Korzyści dla Ciebie

Z książki dowiesz się m.in.: CZĘŚĆ I. DZIECKO Z WADĄ SŁUCHU – jak pracować, jakie ćwiczenia wykonywać, CZĘŚĆ II. ZABURZENIE PRZETWARZANIA SŁUCHOWEGO – praktyczne ćwiczenia i zabawy do pracy, CZĘŚĆ III. MOWA BEZDŹWIĘCZNA – wywoływanie głosek, ćwiczenia i gry.

Grupa docelowa Logopeda, rodzic
Format A4
Liczba stron 76
Wydawnictwo Wiedza i Praktyka
Wydawca Paulina Stanek
Autor Joanna Ćwiklińska, dr n. hum. Dorota Beata Wojewódzka, Joanna Rostkowska, Ewa Kozłowska, Marlena Kurowska