Kontroling sprzedażowy w Excelu

79,00 zł

Książka jest skierowana w szczególności do analityków sprzedaży oraz wszystkich osób prowadzących analizy, prognozowanie i raportowanie w Excelu z ukierunkowaniem na kontroling sprzedażowy. Treść została przygotowana w formie praktycznych przykładów opisujących kilkanaście zagadnień związanych z wykorzystaniem Excela do analizy danych sprzedażowych. Dzięki niej dowiedzą się Państwo, jak w innowacyjny sposób korzystać ze wszystkich narzędzi oferowanych przez ten popularny arkusz kalkulacyjny. Z głównych narzędzi Excela w książce znalazły się opisy tabel danych, tabel przestawnych, menedżera scenariuszy, konsolidacja oraz zaawansowane wykresy. Czytelnik dowie się nie tylko, jak korzystać z samego arkusza kalkulacyjnego ale również, w jaki sposób  analizować duże zbiory danych sprzedażowych i graficznie przedstawić wyniki sprzedażowe. W przykładach omawia też takie modele, jak analiza ABC, analiza rachunku marżowego, budżetowanie elastyczne sprzedaży oraz KPI.

Dostępność: W magazynie Realizacja: 24h (dni robocze) + czas dostawy zamówienia

Osoba zajmująca się w organizacji kontrolingiem musi być wyposażona w odpowiednie narzędzia (system ERP czy oprogramowanie BI), lecz często wszelkie analizy i raporty wykonuje w arkuszu kalkulacyjnym MS Excel. Wykorzystanie Excela w kontrolingu sprzedażowym daje możliwość szybkiego wykonania potrzebnych analiz, raportów czy też zbudowania narzędzi do cyklicznego badania i monitorowania określonych wielkości i wskaźników. Często osoby pracujące w kontrolingu znają Excela, ale nie potrafią zastosować go w konkretnym przypadku czy też nie potrafią za jego pomocą zbudować modelu sprzedażowego. W książce pokazujemy, w jaki  sposób taki model sprzedażowy zbudować oraz jak najlepiej wykorzystać do analizy danych różne funkcje Excela. Dużą zaletą książki jest omawianie poszczególnych funkcji na praktycznych przypadkach zaczerpniętych z codziennego funkcjonowania przedsiębiorstw.
Przykłady zawarte w podręczniku możliwe są do wykonania w Excelu 2007, Excelu 2010 i 2013. Arkusze z opisywanymi przykładami można pobrać z Internetu.

Więcej informacji
Nazwa produktu Kontroling sprzedażowy w Excelu
ISBN 978-83-269-3098-0
Data wydania 24.06.2014
Symbol ACX0001
Opis hasłowy controlling sprzedażowy, analizy sprzedaży, tabele przestawne w raportowaniu, analizy i raporty w Excelu, analiza ABC, KPI
Korzyści dla Ciebie
  • Zobaczysz, jak, używając wykresu bąbelkowego, graficznie przedstawić strukturę sprzedaży,
  • Przeczytasz o tym, jak szybko porządkować dane pobrane z zewnętrznego źrodła - zwłaszcza jeśli zawierają nieprawidłowo wpisane dane, na których Ci najbardziej zależy,
  • Dowiesz się, jak graficznie zaprezentować cele KPI - wystarczy rzut oka, żeby wszyscy zobaczyli procent realizacji poszczególnych celów dla każdego ze wskaźników efektywności.
Strona produktowa N/D
Grupa docelowa analityk sprzedaży, controlling, analityk finansowy, dyrektor sprzedaży
Format B5
Liczba stron 88
Oprawa miękka
Wydawnictwo Wiedza i Praktyka
Wydawca Monika Kijok
Autor Wojciech Próchnicki