Kontrola ZUS i PIP w firmie transportowej (e-book)

  • Nowość
  • Ebook
29,90 zł

Głównym celem kontroli przeprowadzanej przez ZUS jest ocena, czy płatnicy składek na ubezpieczenie społeczne rzetelnie i prawidłowo wywiązują sięz zadań i obowiązków. Wynika z tego jednoznacznie, że kontrole odbywają się jedynie w przedsiębiorstwach zatrudniających pracowników. To samo dotyczy Państwowej Inspekcji Pracy.

Dostępność: W magazynie

Zamów: 22 518 28 27

Każdy przewoźnik musi liczyć się z możliwością przeprowadzenia u niego w przedsiębiorstwie kontroli Państwowej Inspekcji Pracy oraz Zakładu Ubezpieczeń Społecznych. Warto wiedzieć, jakie dokumenty sprawdzają kontrolerzy i jak należy postępować w trakcie samego postępowania. Kontrolerzy Państwowej Inspekcji Pracy mogą kontrolować przewoźników pod względem legalności i prawidłowości zatrudniania pracowników. Inspektorzy nie zawsze zapowiadają swoją wizytę, a jeśli stwierdzą nieprawidłowości, kontrola może zakończyć się surowymi karami. Wartowięc znać zagadnienia, o które na pewno zapyta inspektor. Sprawdź, jaki przygotować się do kontroli!

Więcej informacji
Product Name Kontrola ZUS i PIP w firmie transportowej (e-book)
Symbol 1BZ0103
ISBN 978-83-269-9170-7
Data wydania 25 maj 2020
Opis hasłowy Przewoźnicy, firmy transportowe, przewozy osób, przewozy rzeczy, przewozy okazjonalne, przewozy krajowe, przewoz międzynarodowe, kontole firm transportowych, karty kierowców, ustawa o tachografach, manipulacje tachografów, kontrole ZUSi PIP
Korzyści dla Ciebie

Z e-booka dowiesz się:

  • jak przeprowadzana jest kontrola ZUS i PIP
  • jak przygotować się do kontroli
  • co w praktyce skontrolują ZUS i PIP, jakich dokumentów będą wymagać
  • w którym miejscu będzie prowadzona kontrola oraz ile będzie trwać
  • jakie są obowiązki przewoźnika w trakcie przeprowadzanej kontroli
Grupa docelowa Przewoźnicy, właściciele firm transportowych, zarządzający transportem
Liczba stron 26
Wydawnictwo Wiedza i Praktyka
Wydawca Maria Bobola-Mroziewska
Autor Praca zbiorowa