Koronawirus - czy wiesz już wszystko?

Kompendium BHP tom 2 - poradnik dla służby bhp i pracodawców + płyta CD z wzorami dokumentów

  • Nowość
169,00 zł

Kompendium bhp to poradnik, który przedstawia najważniejsze aspekty dotyczące bezpieczeństwa i higieny pracy w oparciu o obowiązujące przepisy, dokumenty, wskazówki niezbędne w codziennej pracy służby bhp. W kompendium została omówiona tematyka: praw i obowiązków pracodawcy i pracowników; ochrony pracowników młodocianych i kobiet, ergonomii oraz hałasu w miejscu pracy, środków ochrony. A także zagadnienia dotyczące: bhp przy stosowaniu chemii, warunków pracy. Publikacja zawiera również wzory dokumentów bhp.

Dostępność: W magazynie Realizacja: 24h (dni robocze) + czas dostawy zamówienia

Zamów: 22 518 28 27

 

Kompendium bhp, Tom 2 to publikacja stanowiąca swojego rodzaju podręcznik dla służby bhp i pracodawców oraz wszystkich osób zajmujących się problematyką bhp. Zawiera wskazówki, liczne przykłady odnoszące się do obowiązków zapewnienia właściwych warunków pracy latem oraz zimą. Porusza problematykę odpowiedzialności za przestępstwo narażenia pracownika na utratę życia lub ciężki uszczerbek na zdrowiu. Omawia kwestie właściwego opracowania i udostępniania instrukcji bhp. Dotyka zagadnień szczególnej ochrony pracy kobiet oraz pracowników młodocianych. Zwraca uwagę na bardzo istotne zagadnienie ergonomicznego stanowiska pracy, prezentując szczegółowe listy kontrolne pomocne w ocenie warunków pracy na stanowiskach pracy biurowej. Stanowi cenne źródło informacji na temat właściwego doboru środków ochrony indywidualnej – ze szczególnym uwzględnieniem narażenia na hałas w miejscu pracy i ochronników słuchu. Zawiera również wskazówki dotyczące środków ochrony oczu. Zwraca uwagę na współczesne zagrożenia na stanowiskach pracy – mobbing oraz stres.

Więcej informacji
Product Name Kompendium BHP tom 2 - poradnik dla służby bhp i pracodawców + płyta CD z wzorami dokumentów
ISBN 978-83-269-8944-5
Data wydania 16 mar 2020
Symbol ZOH0009
Opis hasłowy bhp, kompendium bhp, podręcznik bhp, służba bhp, pracodawca, poradnik
Korzyści dla Ciebie
  • Wszystkie najważniejsze informacje z zakresu praw i obowiązków pracodawców i pracowników w jednym miejscu.
  • Liczne przykłady właściwego kształtowania warunków pracy oraz omówienie zasad ergonomii przy projektowaniu procesów i stanowisk pracy.
  • Aktualne wzory dokumentów z zakresy bhp.
  • Liczne listy kontrolne pozwalające ocenić i zapewnić właściwe warunki pracy oraz przygotować się do oceny ryzyka zawodowego na danym stanowisku pracy.
  • Najważniejsze informacje (w tym aktualne dopuszczalne prace i normy dźwigania) w przypadku zatrudniania pracowników młodocianych i kobiet w ciąży.
  • Najważniejsze wskazówki pozwalające właściwie dobrać środki ochrony na stanowiskach pracy.
  • Zebranie najistotniejszych zagadnień dotyczących bhp przy stosowaniu chemii w procesach pracy;. Aktualne normy dotyczące ręcznych prac transportowych.
Grupa docelowa służba bhp, pracodawcy, inspektor bhp
Format B5
Liczba stron 492
Oprawa miękka
Wydawnictwo Wiedza i Praktyka
Wydawca Rafał Kępka
Autor Praca zbiorowa