Kilkakrotne stosowanie umowy na czas próby – możliwe, ale wyjątkowo (E-book)

  • Ebook
31,40 zł
Wzór umowy o pracę na okres próbny (z komentarzem eksperta) Tylko jako pierwszy rodzaj umowy.
Przykład: Pracodawca zatrudnił nowego pracownika. Była to pierwsza łącząca strony umowa o pracę. Pracodawca zaproponował pracownikowi umowę na stanowisku ślusarza, na czas określony – 7 miesięcy. Po upływie okresu, na który była zawarta umowa, pracodawca zdecydował się na zawarcie z pracownikiem kolejnej umowy o pracę. Pracodawca nie chciał jednak zatrudnić pracownika na stałe, ponieważ nie był przekonany, czy pracownik poradzi sobie z powierzonymi obowiązkami. W związku z tym strony podpisały kolejną umowę o pracę, na takie samo stanowisko, jednak tym razem na okres próbny.
W trakcie kontroli Państwowej Inspekcji Pracy inspektor zarzucił pracodawcy łamanie przepisów prawa pracy. Niedopuszczalne jest bowiem zawieranie umowy na okres próbny z pracownikiem, z którym dany pracodawca był już związany umową o pracę innego rodzaju dotyczącą tych samych warunków zatrudnienia.
Dostępność: W magazynie

Zamów: 22 518 28 27

Pracodawcę i pracownika może łączyć tylko jedna umowa na okres próbny. Zdarzają się jednak sytuacje, w których można odejść od tej reguły i nie złamać przepisów prawa. Warto też wiedzieć, jakie klauzule dodatkowe można zamieścić w umowie na okres próbny.
Więcej informacji
Product Name Kilkakrotne stosowanie umowy na czas próby – możliwe, ale wyjątkowo (E-book)
Symbol 1BC0049
ISBN 978-83-269-4274-7
Data wydania 1 paź 2015
Opis hasłowy umowa o pracę na okres próbny, sprawdzenie pracownika, zatrudnienie nowego pracownika
Grupa docelowa specjaliści ds. kadr i płac, pracodawcy, właściciele
Liczba stron 10
Wydawnictwo Wiedza i Praktyka
Wydawca Agnieszka Gorczyca
Autor Agnieszka Fulara-Jaroszyńska