Jakie zapisy powinny się znaleźć w umowie o zakazie konkurencji(E-book)

  • Ebook
26,15 zł
Zdarza się, że wyszkolony przez firmę pracownik odchodzi do konkurencji i może wówczas wykorzystywać tam informacje kluczowe dla działalności przedsiębiorstwa byłego pracodawcy. Warto więc zabezpieczyć interesy swojej firmy i zawrzeć z pracownikiem umowę o zakazie konkurencji w trakcie trwania stosunku pracy, a także przez określony czas po jego ustaniu.
Dostępność: W magazynie

Zamów: 22 518 28 27

Umowę o zakazie konkurencji stosuje się, aby zabezpieczyć pracodawcę przed prowadzeniem działalności konkurencyjnej przez pracownika – w trakcie zatrudnienia oraz przez określony czas po jego ustaniu. Przy czym umowę o zakazie konkurencji po ustaniu zatrudnienia można zawrzeć z pracownikiem mającym dostęp do szczególnie ważnych informacji, których ujawnienie mogłoby narazić firmę na szkodę, i pracodawca chce zabezpieczyć się przed przekazaniem tych danych konkurencji, w sytuacji gdyby pracownik przestał już świadczyć pracę w zakładzie. Umowę o zakazie konkurencji można zawrzeć w każdej chwili, tj. przy zatrudnianiu pracownika lub w trakcie jego zatrudnienia. Łatwiej będzie skłonić pracownika do jej zawarcia przy podpisywaniu umowy o pracę.

Więcej informacji
Product Name Jakie zapisy powinny się znaleźć w umowie o zakazie konkurencji(E-book)
Symbol 1BW0044
ISBN 978-83-269-4206-8
Data wydania 1 wrz 2015
Opis hasłowy umowa o zakazie konkurencji, stosunek pracy, rozwiązanie umowy
Korzyści dla Ciebie
  • dowiesz się o szczegółach związanych z zawarciem umowy o zakazie konkurencji w trakcie trwania stosunku pracy i po jego ustaniu;
  • przeczytasz o sposobie przechowywania dokumentu o zakazie konkurencji w aktach osobowych.
Grupa docelowa kadrowa, księgowa, specjalista ds. płac
Liczba stron 24
Wydawnictwo Wiedza i Praktyka
Wydawca Agnieszka Gorczyca
Autor praca zbiorowa