Excel zaawansowany - pobieranie i analiza zewnętrznych danych

Cena promocyjna 31,50 zł Regular Price 79,00 zł

Dane, których używamy do analiz w Excelu coraz częściej pochodzą z różnorakich źródeł, takich jak Internet, bazy danych, pliki tekstowe czy też opracowane przez inne osoby raporty. Publikacja ta ma za zadanie pomóc w zaimportowaniu danych do Excela i przygotowaniu ich do dalszej analizy. Powstała na podstawie wersji 2013 arkusza Excel. Jednak wszystkie opisane w niej techniki można też zastosować w poprzedniej wersji tego programu.

Dostępność: W magazynie Realizacja: 24h (dni robocze) + czas dostawy zamówienia

Publikacja jest skierowana do osób sporządzających analizy i raporty w Excelu na importowanych z zewnętrznych źródeł danych, takich jak strony www, bazy danych, hurtownie danych, systemy księgowe, pliki tekstowe i inne.  Niezależnie od źródła danych, z reguły wymagają one żmudnej pracy nad ich uporządkowaniem zanim będą gotowe do dalszej obróbki w Excelu. Publikacja "Excel zaawansowany  - pobieranie i analiza zewnętrznych danych" ma na celu pomóc w zaimportowaniu danych do Excela i sprawnym przygotowaniu ich do dalszej analizy. Książka powstała na podstawie wersji 2013 arkusza Excel, jednak wszystkie opisane w niej techniki można też zastosować do wersji 2010.
W szczególności książka omawia takie tematy jak: metody importowania danych do Excela (plików ODC, danych z baz SQL Server, połączenia z bazą relacyjną, hurtownią danych, pobieranie ze stron www, importowanie z bazy Acces i inne), porządkowanie zaimportowanych danych w Excelu, Power Query, czyli samoobsługowe Business Intelingence.

Więcej informacji
Nazwa produktu Excel zaawansowany - pobieranie i analiza zewnętrznych danych
ISBN 978-83-269-3241-0
Data wydania 24.06.2014
Symbol ACX0003
Opis hasłowy import danych do Excela, import plików ODC, import z bazy SQL, import z hurtowni danych do Excela, import danych ze stron www do Excela, porządkowanie importowanych danych w Excelu, Power Query, język "M"
Korzyści dla Ciebie

Dzięki naszej publikacji, będziesz umiał:

 • pobrać szybko dane ze stron www, hurtowni danych, Accesa, baz SQL i innych źródeł,
 • korzystać efektywnie z Power Query, czyli samoobsługowego Business Inteligence
 • uporządkujesz w Excelu pobrane z zewnętrznych źródeł dane, w tym zmieniając typy kolumn, formaty, radząc sobie z separatorami, porządkowaniem formatów dat, niechcianymi znakami, wartością NULL, danymi tekstowymi i wieloma innych problemów z tym związanych.
Strona produktowa N/D
Grupa docelowa Menedżer, Analityk finansowy, Analityk sprzedaży, Specjalista ds. Controllingu, Dyrektor Handlowy, Księgowy
Format B5
Liczba stron 100
Oprawa miękka
Wydawnictwo Wiedza i Praktyka
Wydawca Monika Kijok
Autor Marcin Szeliga
Produkty powiązane
 1. Bezpieczne korzystanie z internetu
  Bezpieczne korzystanie z interne...
  Cena promocyjna 15,75 zł Regular Price 39,00 zł
 2. Samodzielne rozwiązywanie problemów z komputerem
  Samodzielne rozwiązywanie proble...
  Cena promocyjna 15,75 zł Regular Price 39,00 zł
 3. Włamanie do komputera - jak się przed nim bronić ?
  Włamanie do komputera - jak się ...
  Cena promocyjna 9,88 zł Regular Price 29,00 zł
 4. 35 najlepszych narzędzi i makr
  35 najlepszych narzędzi i makr
  Cena promocyjna 19,95 zł Regular Price 79,00 zł