Excel dla kadry zarządzającej - PANELE MENEDŻERA (E-book)

 • Ebook
59,00 zł

„Excel dla kadry zarządzającej - PANELE MENEDŻERA” to książka skierowana do kierowników odpowiedzialnych za podejmowanie szybkich i trafnych decyzji często w obliczu niedostatecznych informacji. Panele menedżerskie są narzędziem Excela pozwalającym na natychmiastowy wgląd w rezultaty kluczowych obszarów działania przedsiębiorstwa. Książka pozwala na utworzenie własnych paneli z wykorzystaniem dwóch metod: za pomocą dodatku PowerPivot oraz opartego na źródle OLAP. Informacje te dotyczą wersji Excel 2010.

Dostępność: W magazynie
Przeczytaj fragment
plik E-PUB do pobrania
plik MOBI do pobrania
plik PDF do pobrania

W dobie coraz większego natłoku informacji oraz konieczności coraz szybszego podejmowania decyzji wzrasta zapotrzebowanie na szybki dostęp do skompensowanych informacji. W szczególności dotyczy to kadry zarządzającej, która polubiła pracę z panelami menedżerskimi.
Panel menedżera stanowią tabele, wykresy, wypunktowania lub raporty graficzne wyświetlane w jednym oknie. Syntetyczna forma pozwala na szybki przegląd sytuacji z różnych stron, błyskawiczną analizę wskaźników i podjęcie odpowiedniej decyzji. Ze względu na dużą liczbę informacji wyróżnia się je za pomocą kolorów, ikon lub innych obiektów. Podkreśla się wrażliwe dane i wskaźniki, które przekroczyły jakiś pułap lub są zbyt wysokie czy niskie.
W książce opisujemy dwie najpopularniejsze metody  tworzenia panelu menedżera w Excelu 2010. Pierwsza część książki opisuje tworzenie panelu menedżerskiego za pomocą dodatku PowerPivot. Druga jest poświęcona panelowi opartemu na źródle danych OLAP i jest przeznaczona przede wszystkim dla tych, którzy mają dostęp do takiego źródła danych.

Więcej informacji
Nazwa produktu Excel dla kadry zarządzającej - PANELE MENEDŻERA (E-book)
Symbol 3OR0007
ISBN 978-83-269-3134-5
Data wydania 22.05.2014
Opis hasłowy Panel menedżera, panele menedżerskie, KPI, analiza wyników, raporty w Excelu, hurtownia danych
Korzyści dla Ciebie
 • Po zapoznaniu się z treścią broszury będziesz potrafił tworzyć panele menedżerskie w Excelu dostosowane do indywidualnych potrzeb;
 • Posiądziesz umiejętności w zakresie sposobów połączenia z bazą danych oraz sposobach przetwarzania danych na potrzeby panelu;
 • Będziesz umiał wybrać odpowiednią metodę wyróżniania istotnych danych oraz pogłębi naszą wiedzę na temat formatowania arkuszy w Excelu 2010.
Grupa docelowa Menedżerowie różnych działów funkcjonalnych, finansiści, handlowcy, analitycy, asystenci zarządu
Format A5
Liczba stron 124
Wydawnictwo Wiedza i Praktyka
Wydawca Monika Kijok
Autor Piotr Dynia, specjalista ds. Ms Office
Produkty powiązane
  • Ebook
  Zautomatyzowany formularz zamówień w Excelu
  Zautomatyzowany formularz zamówi...
  Cena promocyjna 9,90 zł Regular Price 14,90 zł
  • Ebook
  Excel Web App - praca grupowa w chmurze
  Excel Web App - praca grupowa w ...
  Cena promocyjna 9,90 zł Regular Price 14,90 zł
  • Ebook
  30 najlepszych funkcji w Excelu
  30 najlepszych funkcji w Excelu
  Cena promocyjna 35,67 zł Regular Price 47,97 zł