Choroba pracownika na przełomie roku (E-book)

  • Ebook
20,90 zł

Wypłata zasiłków w razie choroby i macierzyństwa pod koniec starego i na początku nowego roku związana jest z zastosowaniem kilku ważnych zasad. Jedna z nich uzależnia rodzaj wypłacanego świadczenia 1 stycznia od świadczenia przysługującego w ostatnim dniu roku.

Dostępność: W magazynie

Zamów: 22 518 28 27

W przypadku gdy 31 grudnia pracownik miał prawo do wynagrodzenia chorobowego, ponieważ nie chorował w tym roku dłużej niż 33 dni, a w przypadku pracownika, który ukończył 50. rok życia, nie chorował dłużej niż 14 dni, to od 1 stycznia nadal przysługuje mu wynagrodzenie – przez kolejny okres nie dłuższy niż 33 lub odpowiednio 14 dni. Wtedy okres 33 lub 14 dni liczony jest od 1 stycznia danego roku.Pracownik, któremu 31 grudnia przysługuje zasiłek chorobowy, ponieważ w tym roku kalendarzowym chorował przez okres dłuższy niż okres zachowywania prawa do wynagrodzenia, od 1 stycznia ma prawo nie do wynagrodzenia chorobowego, lecz nadal do zasiłku za cały okres nieprzerwanej niezdolności do pracy.
Więcej informacji
Product Name Choroba pracownika na przełomie roku (E-book)
Symbol 1BC0136
ISBN 978-83-269-4655-4
Data wydania 15 lut 2016
Opis hasłowy wynagrodzenie chorobowe, zasiłek chorobowy, podstawa wymiaru zasiłku
Korzyści dla Ciebie
Korzyści dla Ciebie:
- dowiesz się kiedy płatnik ma obowiązek przeliczyć podstawę wymiaru świadczenia chorobowego przysługującego pracownikowi 
- przeczytasz jakie świadczenie chorobowe wypłacić zatrudnionemu jeżeli w niezdolności do pracy wystąpi przerwa, choćby nawet jednodniowa.
Grupa docelowa kadrowa, księgowa, specjalista ds. płac
Format A5
Liczba stron 9
Wydawnictwo Wiedza i Praktyka
Wydawca Marlena Prószyńska
Autor praca zbiorowa