Atlas efektywnego uczenia dla nauczycieli szkół podstawowych

69,90 zł

Wystarczy inwestycja 30 godzin warsztatów z uczenia się, aby uczniowie opanowali kompetencje uczenia się i nawet z uczniów bardzo słabych stali się uczniami z sukcesami edukacyjnymi. Skorzystaj z propozycji zawartych w książce „Atlas efektywnego uczenia dla nauczycieli szkół podstawowych” – do wykorzystania 15 scenariuszy warsztatów, 18 inspiracji na lekcje nie tylko matematyki, 40 kart pracy. Dodatkowo CD z kartami pracy do wydruku!

Dostępność: W magazynie Realizacja: 24h (dni robocze) + czas dostawy zamówienia

Zamów: 22 518 28 27

Najbardziej brakującym elementem procesu edukacji jest przygotowanie uczniów do uczenia się, aby stali się aktywnymi uczestnikami własnego procesu edukacji (nie tylko w szkole).

Trzeba pamiętać, że proces uczenia się w szkole to proces kulturowy, a więc sztuczny.

Dziecko, wchodząc w progi szkoły, staje się uczniem i powinno zostać przygotowane do pełnienia tej funkcji. Tak jak dorośli do pracy. Żadne dziecko nie planuje zostać słabym uczniem ani uczniem z problemami wychowawczymi…

Słabe osiągnięcia szkolne są najczęściej efektem braku umiejętności uczenia się w szkole. Jak wynika z wielu badań – wystarczy inwestycja 30 godzin warsztatów z uczenia się, aby uczniowie opanowali kompetencje uczenia się i nawet z uczniów bardzo słabych stali się uczniami z sukcesami edukacyjnymi.

Warto podkreślać, że sukcesy edukacyjne (szkolne) są najlepszą profilaktyką wykluczenia społecznego, odnoszenie sukcesów powoduje eliminację wielu problemów wychowawczych i uruchamia w młodych ludziach odwagę, aby spełniać swoje marzenia oraz realizować zdolności i talenty.

W pierwszych rozdziałach książki przedstawiamy trochę niezbędnej teorii: podstawowe elementy procesu uczenia się i składowe tzw. strategii uczenia się. Definiujemy pojęcia takie jak techniki i metody nauczania/uczenia się, optymalne biopsychiczne stany uczenia się (zwane przez nas w skrócie OSU), indywidualne style poznawcze (przyjęcie określonej terminologii ułatwi dalszą lekturę i pracę).

Pokażemy sposoby na przekonanie uczniów, że wszystkiego można (się) nauczyć…

Następnie prezentujemy:

15 uniwersalnych scenariuszy warsztatów przygotowujących do pełnienia roli „zawód – uczeń”,

18 inspiracji na lekcje nie tylko matematyki,

• 40 kart pracy dla uczniów wszystkich etapów edukacyjnych.

Autorki książki:

Małgorzata Taraszkiewicz – psycholog edukacyjny, wykładowca, ekspert ds. diagnozy strategii uczenia się dzieci i dorosłych. Autorka i współautorka ponad 50 poradników edukacyjnych. Prezes Europejskiego Stowarzyszenia Psychologów i Pedagogów Szkolnych; redaktor naczelna czasopisma dla rodziców uczniów i nauczycieli „Mam Dziecko w Szkole” .

Zuzanna Taraszkiewicz – trener, edukator, coach, wykładowca, choreoterapeuta, autorka programów edukacyjnych i publikacji dla uczniów, nauczycieli i rodziców. Instruktor technik efektywnego uczenia się. Absolwentka Wydziału Filozofi UKSW, kierunek bioetyka. Ratownik medyczny.

Więcej informacji
Product Name Atlas efektywnego uczenia dla nauczycieli szkół podstawowych
ISBN 978-83-269-8043-5
Data wydania 14 lut 2019
Symbol ZOO0031
Opis hasłowy Umiejętność uczenia się, nauczyciele, szkoła podstawowa, pomoc psychologiczno-pedagogiczna, zajęcia rozwijające umiejętność uczenia się
Korzyści dla Ciebie
  • 15 gotowych scenariuszy zajęć wprowadzających do uczenia się;
  • 18 inspiracji dla nauczycieli na lekcje nie tylko matematyki;
  • 40 kart pracy dla uczniów szkół podstawowych;
  • dodatkowo na CD wszystkie załączniki w wersji do wydruku.
Grupa docelowa Nauczyciele szkół podstawowych, dyrektorzy szkół podstawowych
Format A4
Liczba stron 124
Oprawa miękka
Wydawnictwo Wiedza i Praktyka
Wydawca Paulina Stanek
Autor Małgorzata Taraszkiewicz, Zuzanna Taraszkiewicz

O czym jest ta książka?

Podstawowe pojęcia dotyczące procesu uczenia się i nauczania

15 uniwersalnych scenariuszy warsztatów z uczenia się

18 inspiracji na lekcje nie tylko matematyki w klasach I–VIII

Karty pracy