ABC inwentaryzacji w firmie (E-book)

  • Ebook
16,99 zł

W celu uniknięcia natężenia prac na koniec roku obrotowego inwentaryzację należności można rozpocząć 3 miesiące przed końcem roku obrotowego. Zezwala na to art. 26 ust. 3 pkt 1 ustawy o rachunkowości. Zgodnie z tym przepisem termin inwentaryzacji należności uważa się za dotrzymany, jeżeli rozpoczęto ją nie wcześniej niż 3 miesiące przed końcem roku obrotowego, a zakończono do 15. dnia następnego roku. 

Dostępność: W magazynie

Zamów: 22 518 28 27

Niewłaściwe sporządzanie arkuszy spisowych, wadliwe wprowadzanie do nich korekt i poprawek, czy rozciąganie w czasie prac, to tylko niektóre błędy popełniane podczas inwentaryzacji. Ustawa o rachunkowości nie precyzuje do końca kwestii technicznych i organizacyjnych dotyczących inwentaryzacji, pozostawiając to kierownictwu. Dlatego rozpoczynając prowadzanie działalności tak ważne jest wprowadzenie do polityki rachunkowości zasad, które będą pomagały w późniejszej poprawnej inwentaryzacji. Nieprawidłowości, jakie pojawiają się w związku z inwentaryzacją jest wiele - trzeba je znać aby ich uniknąć.

Więcej informacji
Product Name ABC inwentaryzacji w firmie (E-book)
Symbol 1BY0014
ISBN 978-83-269-2717-1
Data wydania 20 lis 2013
Opis hasłowy spis z natury, dokumenty inwentaryzacyjne, kompensata niedoboru z nadwyżkami, inwentaryzacja w firmie, inwenetaryzacja środków trwałych, rozliczenie wyników inwenetaryzacji,
Korzyści dla Ciebie

Dowiesz się, jakie są metody inwentaryzacji
- przeczytasz o obowiązkach zespołu spisowego w związku z zakończeniem spisów z natury
- zdobędziesz wiedzę na temat rozliczania różnic inwentaryzacyjnych
- zyskasz informacje o terminie przechowywania dokumentów inwentaryzacyjnych

Grupa docelowa księgowi
Format A4
Liczba stron 45
Wydawnictwo Wiedza i Praktyka
Autor Katarzyna Trzpioła